Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki

ważny gest

Norwegowie ujawnili nowe fakty w sprawie nieobecności Dawida Kubackiego. O tym zachowaniu Graneruda będzie głośno

2023-03-19 16:01

Kiedy tylko pojawiły się informacje o tym, że Dawid Kubacki nie weźmie udziału w niedzielnych zawodach w Vikersund, które kończą cykl Raw Air, fani polskiego skoczka mogli być zaniepokojeni. Oprócz przekazania przez trenera Thomasa Thurnbichlera, że Dawid musiał zrezygnować "z powodów osobistych", nie otrzymaliśmy więcej informacji. Nowe wieści przekazali za to Norwegowie, którzy donieśli, że Kubacki pojawił się na rozgrzewce, ale później zniknął. Uwagę przyciąga zachowanie Graneruda.

Polscy fani skoków narciarskich, a także z pewnością również skoczkowie inaczej wyobrażali sobie ostatnie zawody cyklu Raw Air w Vikersund. Tuż przed niedzielnym konkursem gruchnęła bowiem informacja, że "z powodów osobistych", jak przekazał trener Thomas Thurnbichler, z zawodów musiał wycofać się Dawid Kubacki. To jak na razie jedyne oficjalne informacje w sprawie jednego z liderów reprezentacji Polski, jednak nieco więcej światła rzucili norwescy dziennikarze. 

Ogromny szacunek Graneruda do Kubackiego. Norweg nie ma zamiaru świętować w Vikersund

Jak przekazał Adam Bucholz na Twitterze, powołując się na "Nettavisen", zdaniem norweskich mediów Dawid Kubacki początkowo miał brać udział w zawodach w Vikersund i był nawet na obiekcie, gdzie wziął udział w rozgrzewce. Nagle miał jednak opuścić teren skoczni, co może potwierdzać, że doszło do nagłego zdarzenia, o którym polskich skoczek dowiedział się już będąc na skoczni. Uwagę przykuwa również postawa Halvora Egnera Graneruda.

Norwegowie ujawnili nowe fakty w sprawie Dawida Kubackiego. O tym zachowaniu Graneruda będzie głośno

Norweski skoczek i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już może cieszyć się z drugiej w karierze Kryształowej Kuli, którą zagwarantował sobie w chwili, gdy Kubacki wycofał się z niedzielnych zawodów. Jak się jednak okazuje, Norweg nie ma zamiaru celebrować swojego sukcesu podczas zawodów w Vikersund z powodu braku informacji na temat absencji Kubackiego, a co za tym idzie, z szacunku do Polaka. 

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Listen on Spreaker.
Najnowsze