OGROMNY ból głowy Michala Dolezala przed zawodami w Zakopanem

2020-01-19 22:16 MF
Skoki narciarskie, kadra, Michal Doleżal, hymn
Autor: TVP Sport Trener kadry skoczków Michal Doleżal śpiewający polski hymn w Klingenthal

Michal Dolezal ogłosił skład polskich skoczków, którzy wystąpią podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem 25-26 stycznia. Czeski szkoleniowiec przed zawodami w Polsce ma o czym myśleć, bo wciąż nie wiadomo kto wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym. Trzech pewniaków już mamy (Kubacki, Stoch i Żyła), ale z czwartym miejscem może być spory kłopot.

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Adam Niżnik - to wybrańcy Michala Dolezala na zawody pucharu świata w najbliższy weekend w Zakopanem. Przypomnijmy, że w piątek czekają nas dwa treningi i kwalifikacje (18:00). W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy (16:15), a w niedzielę indywidualny (16:00).

Trener polskich skoczków głowi się nad wyborem drużyny do sobotniego konkursu, a w zasadzie nad obsadą jednego miejsca. Pewniakami w drużynie są: Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Kto będzie czwarty? W ostatnich dniach forma pozostałych reprezentantów, delikatnie mówiąc, nie powala na kolana.

Dolezal podejmie decyzję po piątkowych kwalifikacjach.

Najnowsze