Natalia Maliszewska

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Natalia Maliszewska

Fatalne informacje z Pekinu dla Polski! Koniec nadziei medalowej, wielki wysiłek poszedł na marne

2022-02-04 9:18

Igrzyska olimpijskie w Pekinie oficjalnie rozpoczną się w piątek (4 lutego), ale już od kilku dni toczyła się walka Natalii Maliszewskiej z czasem. Niestety, spełnił się czarny scenariusz i 26-latka nie wyrobi się na start w swojej koronnej konkurencji, na dystansie 500 metrów w short tracku. Kibice wiązali duże nadzieje z jej występem, gdyż jest czołową zawodniczką świata, ale ze względów zdrowotnych (zakażenie COVID-19), nie powalczy tym razem o olimpijski medal.

Natalia Maliszewska trafiła na izolację zaraz po przylocie do stolicy Chin, 29 stycznia, i pod znakiem zapytania stanął jej olimpijski występ. Mimo że zawodniczka czuje się dobrze i przechodzi zakażenie wirusem bezobjawowo, kolejne testy dawały wynik pozytywny. Pewne nadzieje dało środowe badanie, które było negatywne, jednak czwartkowy test, który mógł zwolnić ją z kwarantanny okazał się pozytywny. Polski Komitet Olimpijski zgłosił przypadek 26-latki do Medycznego Panelu Eksperckiego z prośbą o warunkowe zwolnienie. Przeprowadzono kolejne badanie, ale cała ta walka nie przyniosła oczekiwanego skutku.

Znany lekarz rozwiewa wątpliwości ws. Natalii Maliszewskiej! Nie powinna wystąpić na IO Pekin 2022?

Sonda
Ile Polacy zdobędą medali na Igrzyskach w Pekinie 2022?

W piątek, tuż przed ceremonią otwarcia 24. Zimowych Igrzysk Olimpijskich, nadzieja umarła. PKOl złożył co prawda odwołanie, ale Białostoczanka otrzymała "pozytyw", który definitywnie wyklucza ją ze startu na dystansie 500 m i szanse na zmianę są iluzoryczne. A to właśnie w tej konkurencji miała powalczyć o olimpijski sukces. W sobotę odbędą się eliminacje, na które Maliszewska się nie wyrobi, więc automatycznie straciła szanse startu na koronnym dystansie. 26-latka wciąż może liczyć na występ na 1000 i 1500 m oraz w sztafetach, ale w tych konkurencjach nie jest tak mocna, jak na najkrótszym odcinku.

Natalia Maliszewska pokazuje SE pokój w którym mieszka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze