Hokej

i

Autor: AP Hokej

Olimpijka grzmi w sprawie igrzysk w Pekinie. Przeżywa w Chinach piekło, zdradziła prawdę o wiosce olimpijskiej

2022-02-04 8:51

Oficjalne rozpoczęcie igrzysk olimpijskich w Pekinie odbędzie się w piątek, 4 lutego, ale sportowcy pojawili się w stolicy Chin już wcześniej. W wielu dyscyplinach rozgrywane są treningi, a w curlingu i hokeju na lodzie rywalizacja ruszyła już przed ceremonią otwarcia. To właśnie przedstawicielka tej drugiej dyscypliny ujawniła, jak trudny czas spędza w Państwie Środka. Anna Szybanowa przyznała, że byłoby lepiej, gdyby Igrzyska zostały przełożone!

Hokeistki rozpoczęły olimpijską rywalizację już 3 lutego. W sportach drużynowych jeszcze bardziej odczuwalne są problemy związane z koronawirusem. Przekonały się o tym Rosjanki, które po przylocie do Pekinu otrzymały sześć pozytywnych wyników testów. W związku z tym na izolację trafiła cała drużyna, a z kwarantanny została zwolniona dopiero dzień przed meczem otwarcia. Polscy kibice przeżywają podobną sytuację z Natalią Maliszewską. Jedna z naszych największych nadziei medalowych wciąż przebywa na izolacji, a już w sobotę rozpoczną się eliminacje w jej koronnej konkurencji. Działacze robią wszystko, by wywalczyć dla niej prawo występu, ale po środowym negatywnym teście, w czwartek przyszedł kolejny „pozytyw”. Z pewnością nie jest to łatwa sytuacja dla zawodniczki uprawiającej short track, która nie może trenować. A o trudach z tym związanych opowiedziała m.in. Anna Szybanowa.

Legendarny dziennikarz TVP szczerze o szansach skoczków na igrzyskach w Pekinie! Kibice nie będą zadowoleni

Sonda
Ile Polacy zdobędą medali na Igrzyskach w Pekinie 2022?

Olimpijka drży w Pekinie ze strachu

O 27-latce było głośno w związku z igrzyskami w Soczi. Wówczas była jedną z ośmiu rosyjskich zawodniczek, które zostały zdyskwalifikowane za doping. Początkowo była dożywotnio zdyskwalifikowana z udziału w najważniejszej sportowej imprezie czterolecia, ale ostatecznie nie mogła wystąpić jedynie w Pjongczangu. Tegoroczne zmagania w Pekinie stanowią dla niej powrót na igrzyska po ośmiu latach, ale trudno mówić o związanej z tym radości. Wyznanie Rosjanki jest wręcz przerażające.

Ważne słowa Stocha po pierwszych treningach na olimpijskiej skoczni! Dużo optymizmu przed walką o medale

- Byłyśmy zmuszone trenować w pokojach, ponieważ treningi na lodzie zostały odwołane. Zostałyśmy bez przygotowania, nie jeździłyśmy na łyżwach. Podczas pierwszych zajęć dosłownie umierałyśmy. Atmosfera olimpijska? Drastycznie różni się od tej z Soczi. Tutaj mamy ciągłe testowanie i czekanie na wyniki. Możesz nie mieć objawów, ale twój test będzie pozytywny. Siedzimy drżąc ze strachu. Biorąc pod uwagę sytuację, byłoby lepiej, gdyby igrzyska zostały przełożone – wyznała Szybanowa w rozmowie z agencją RIA Nowosti, cytowana przez WP SportoweFakty.

Natalia Maliszewska pokazuje SE pokój w którym mieszka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze