Przestali wierzyć w polskie medale olimpijskie. Analityk dla „SE”: Skoczkowie wypadną z ósemki

2022-01-07 15:16
Kamil Stoch
Autor: AKPA Kamil Stoch w akcji

Miesiąc przed startem zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022 pojawiły się najnowsze prognozy medalowe firmy analitycznej Gracenote/Nielsen. Mimo że jest mowa o trzech krążkach dla Polski (1 złoty i 2 brązowe), to w praktyce trzeba przy tych zapowiedziach postawi olbrzymi znak zapytania. Statystycy sportowi nie uwzględnili w nich bowiem jeszcze fatalnej formy naszych skoczków.

Ostatnie typy mówiły o złocie Piotra Żyły na normalnej skoczni oraz brązie Dawida Kubackiego na tym samym obiekcie, a także trzecim miejscu drużyny. Patrząc na to jak dramatycznie wypadają obecnie Biało-Czerwoni, można się tylko szeroko uśmiechnąć na takie przewidywania. Jak się dowiadujemy, Gracenote zdaje sobie z tego sprawę i zamierza niebawem skorygować prognozę medalową ZIO 2022 dla Polski. – Oceniamy to ponownie i jest duże prawdopodobieństwo, że Polacy, którzy są obecnie na miejscach medalowych, w kolejnym notowaniu, 19 stycznia, spadną zarówno z podium jak i wylecą z pierwszej ósemki – mówi „Super Expressowi” Simon Gleave, szef analityków Gracenote.

Ulubieniec Horngachera skomentował sytuację Kamila Stocha. Nie uwierzysz, jak go nazwał

Dodajmy, że próbujący wrócić do formy Kamil Stoch nie będzie także notowany wysoko i również straci dotychczasową pozycję. Obecny olimpijski typ Gracenote na „Rakietę z Zębu” też wydaje się nadmiernie optymistyczny: 5. miejsce na skoczni normalnej i 7. miejsce na dużej.

Apoloniusz Tajner nie ma już cienia nadziei. Srogi osąd polskich skoczków, powiedział o IO w Pekinie

Powyższe uwagi dotyczą także Kamila Stocha – dodaje analityk. – A dodam jeszcze, że nasze przeszłe analizy pokazują, że 90 procent medalistów olimpijskich na normalnej skoczni znajdowało się wcześniej w ósemce, którą prognozowaliśmy przed igrzyskami.

Dla porządku podajmy obecne prognozy Gracenote na miejsca reprezentantów Polski (poza męską kadrą skoczków) w pierwszej ósemce ZIO Pekin 2022:

* 6. m. drużyna mieszana (skoki narciarskie)

* 4. m. Natalia Maliszewska (short track 500 m)

* 7. m. Andżelika Wójcik (łyżwy szybkie 500 m)

* 6. m. drużyna pań (łyżwy szybkie)

Halvor Egner Granerud wierzy w wielki powrót Stocha. Zdradził nam, co go irytuje

Obecna prognoza medalowa Gracenote/Nielsen na zimowe igrzyska olimpijskie Pekin 2022 (dane z 5.01.22)

1. Norwegia      45 medali (22 zł – 13 sr – 10 br)

2. Rosyjski Komitet Olimpijski 32 (11 – 12 – 9)

3. Niemcy        25 (12 – 10 – 3)

4. USA           22 (7 – 5 – 10)

5. Kanada      22 (6 – 6 – 10)

… 21. Polska     3 (1 – 0 – 2)

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze