Kamil Stoch

Autor: AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER Kamil Stoch

Austria ze złotym medalem w drużynie! Polacy nie dali rady, Biało-Czerwoni daleko za podium

2022-02-14 14:11

Reprezentacja Polski nie dała rady włączyć się do walki o medal w konkursie drużynowym na igrzyskach Pekin 2022. Polacy najbliżej podium byli po skoku Piotra Żyły w drugiej serii, gdy byli na 4. miejscu ze stratą tylko 12 punktów do podium. Niestety, rywale lepiej radzili sobie od naszych zawodników i ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli dopiero 6. miejsce. Najlepsza okazała się Austria, która wyprzedziła Słowenię oraz Niemcy.

Konkurs na skoczni dużej (K-125) od początku zapowiadał się loteryjnie. Seria próbna już pokazała, że różnice w rekompensatach mogą wynosić nawet 10 czy 20 punktów! Praktycznie w każdej grupie zawodników trafił się skoczek, który miał bardzo słabe warunki i, mimo punktów dodanych za wiatr, prezentował się poniżej możliwości. W pierwszej serii kiepsko pokazali się Piotr Żyła i Dawid Kubacki, na plus zaskoczył jednak Paweł Wąsek, który poleciał na 131,5 metra i był to jeden z najlepszych wyników w grupie. Świetnie skoczył Kamil Stoch, który skoczył 137 metrów i dał nadzieję, na walkę o medal w drugiej serii.

W niej nadzieje rosły jeszcze na początku, bowiem Piotr Żyła poprawił się i dał Polakom 4. miejsce po pierwszej grupie skoczków serii finałowej. Wówczas do podium traciliśmy 12 punktów. Niestety, Paweł Wąsek już tak dobrze nie skoczył, jak w pierwszej serii, nie zachwycił także Dawid Kubacki. Przy świetnych skokach rywali sprawiło to, że Polacy przed skokiem Stocha stracili już zbyt wiele do czołówki. Ostatecznie Polacy zajęli dopiero 6. miejsce, z kolei z triumfu cieszyli się Austriacy, srebro przypadło Słoweńcom, a trzecie miejsce zajęli Niemcy, którzy rzutem na taśmę wyprzedzili Norwegów. Poniżej zapis relacji na żywo z konkursu drużynowego na dużej skoczni na igrzyskach Pekin 2022.

Skoki dzisiaj Pekin 2022 RELACJA NA ŻYWO skoki konkurs drużynowy igrzyska LIVE w Internecie

Przed nami ostatnia szansa medalowa dla skoczków narciarskich na igrzyskach w Pekinie! Polacy mają wielu silnych rywali, ale już nie raz pokazywali, że w konkursach drużynowych potrafią zmobilizować się do świetnych skoków i wspólnie wywalczyć medal. Czy tak będzie tym razem? Ważne będzie nie tylko to, jak zaprezentuje się Kamil Stoch, który w sobotę minimalnie przegrał walkę o medal, ale też reszta zespołu – Kubacki i Żyła muszą ustabilizować swoją formę, bo prezentują się dość nierówno. Dawid zdobył przecież brąz na skoczni normalnej (K-95), ale na dużej (K-125) był dopiero 26., a to właśnie na tym drugim obiekcie odbędzie się konkurs drużynowy. Na wysokości zadania musi stanąć również najmłodszy Paweł Wąsek, który już pokazał, że gdy się odblokuje, stać go na dobre odległości. Pytanie, jak poradzi sobie w drużynie, gdzie będzie czuł presję, że jego skok oddziaływać będzie na cały zespół? Tego wszystkiego dowiemy się już w dziś! Śledźcie naszą relację na żywo na sport.se.pl!