TVP nie wyśle komentatorów do Pekinu. Szokująca decyzja stacji, znamy powody

2022-01-28 19:04
IO Pekin 2022
Autor: AP PHOTO IO Pekin 2022

Telewizja Polska nie wyśle swoich komentatorów na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie! Mimo wysłania obsługi medialnej w postaci reporterów stacja zdecydowała, że tym razem, komentarz do zmagań reprezentantów kraju odbywać będzie się ze studia w Warszawie. Powodem takiej decyzji ma być pandemia koronawirusa.

TVP podjęła dość istotną decyzję w sprawie relacjonowania Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Według ustaleń, mimo że w stolicy Chin pojawią się reporterzy stacji, odpowiedzialni za kontakt ze sportowcami, w ekipie zabraknie miejsca dla komentatorów widowiska, którzy zmuszeni będą do pracy z Warszawy. Powodem tego stanu rzeczy jest sytuacja epidemiczna, jak też rygorystyczne podejście chińskiego rządu do spraw obostrzeń.

Adam Nawałka ma wrócić do pracy z reprezentacją Polski! W poniedziałek prezentacja, pilna wiadomość obiegła kraj

TVP nie wysyła komentatorów do Pekinu. Wszystko przez koronawirusa

Jeśli chodzi o skład ekipy medialnej wysłanej do Pekinu przez publicznego nadawcę, w składzie ma znaleźć się miejsce dla pięciu ekip reporterskich odpowiedzialnych za kontakty z reprezentacją Polski, a także za relację z miejsca wydarzeń. Dodatkowo TVP zorganizuje studio pod skocznią z Zhangjiakou. Na imprezie zabraknie jednak desygnowanych przez TVP komentatorów, co w dużej mierze spowodowane jest polityką chińskiego rządu względem pandemii koronawirusa, a ta należy do bardzo restrykcyjnych. Komentarz będzie więc nadawany ze studia w Warszawie.

Polscy skoczkowie ujawnili tajną broń na igrzyska w Pekinie. Ten szczegół zapewni im medale?

Aby zobaczyć, jak wygląda dom Kamila Stocha, przejdź do galerii poniżej.

Niepokojące informacje w sprawie Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Koronawirus storpeduje zawody?

Mimo że na terenie Chin istnieją bardzo zaostrzone środki bezpieczeństwa, słychać już o pierwszych przypadkach zakażeń wśród sportowców. Tak nieszczęśliwe okoliczności miały miejsce na przykład w reprezentacji Polski, w której odnotowano cztery przypadki zakażeń COVID-19 (Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Arkadiusz Skoneczny i Hubert Krysztofiak - przyp,aut. )

Sonda
Czy polscy skoczkowie zdobędą medal na igrzyskach w Pekinie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze