Michal Doleżal

i

Autor: fot. Cyfrasport Michal Doleżal

Znamy skład na Pekin! Asystent Doleżala nie poleci na igrzyska olimpijskie!

2022-01-17 18:01

W niedzielę po konkursie Pucharu Świata w Zakopanem trener Michal Doleżal ogłosił kadrę na rozpoczynające się 5 lutego igrzyska olimpijskie w Pekinie. O medale powalczy pięciu naszych skoczków, ale na najważniejszą imprezę czterolecia poleci także sześciu członków sztabu szkoleniowego. Wśród wybranych zabrakło jednego z asystentów Doleżala.

Doleżal postawił na Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska i Stefana Hulę. Ten skład ogłosił w niedzielę po indywidualnych zmaganiach na Wielkiej Krokwi, ale wybór trenera musiał zostać jeszcze zatwierdzony na poniedziałkowym zarządzie Polskiego Związku Narciarskiego.

Tak też się stało. W poniedziałek po zarządzie poznaliśmy jednak także skład sztabu szkoleniowego, który będzie towarzyszył skoczkom w Chinach. I tak do Pekinu poza Doleżalem polecą jeszcze Grzegorz Sobczyk (asystent trenera głównego), Andrzej Zapotoczny, Radek Żidek (obaj trenerzy techniczni), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta) oraz Kamil Skrobot (serwismen).

Adam Małysz nie owijał w bawełnę. Oberwało się Piotrowi Żyle, dosadnie ocenił działania Doleżala

To oznacza, że wśród pominiętych znalazł się drugi z asystentów Doleżala Maciej Maciusiak, który jednak na nudę narzekać nie będzie. Do Pekinu nie poleci też bowiem pozostała ósemka zawodników z kadry narodowej, która w tym samym czasie rywalizować będzie w Pucharze Kontynentalnym. O punkty skoczkowie powalczą w amerykańskim Iron Mountain oraz niemieckim Brotterode.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie startują 5 lutego i już dzień później nasi reprezentanci powalczą o medale na skoczni normalnej. Rywalizacja na dużej skoczni zaplanowana jest z kolei na 12 lutego, a drużynówka na 14 lutego.

Wojciech Fortuna o formie polskich skoczków. Zaskakująca opinia nt. Stocha i Kubackiego

Mocne słowa Doleżala o formie Stocha i Żyły. Padło ważne słowo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze