Piotr Żyła skomentował brak skoków w TVP. Ta wypowiedź nie przejdzie bez echa, nic nie ukrywał

2021-11-06 19:47
Piotr Żyła
Autor: Instagram/piotr_zyla_official Piotr Żyła

Zbliżający się sezon w skokach narciarskich dla wielu kibiców będzie wyjątkowy. Przede wszystkim za sprawą zmiany nadawcy Pucharu Świata. Dotychczas fani mogli oglądać rywalizację najlepszych zawodników i w TVP i w Eurosporcie. Teraz Telewizja Publiczna niemal całkowicie straciła prawa do transmisji konkursów Pucharu Świata na rzecz TVN. Na temat tej zamiany w swoim stylu wypowiedział się Piotr Żyła.

Skoki narciarskie bez cienia wątpliwości można zaliczyć do grona najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Rok rocznie zawody oglądane są przez setki tysięcy fanów. Popularność dyscypliny wnika przede wszystkim z sukcesów naszych reprezentantów, którzy od wielu lat są w czołówce Pucharu Świata i tak powinno być również w nadchodzącym sezonie.

Michal Doleżal już tego nie ukrywa. Nie pozostawił żadnych wątpliwości, szumna zapowiedź

Piotr Żyła szczerze o braku skoków w TVP. Nie ukrywał zaskoczenia

Ten będzie dla fanów inny niż dotychczasowe. Kibice mogli się już przyzwyczaić, że skoki narciarskie oglądali zarówno w TVP jak i w Eurosporcie. Teraz nie będą mieli takiego wyboru, bo ten ograniczył się w zasadzie do jednej stacji. Prawa do Pucharu Świata wykupiła Grupa Discovery, która posiada TVN. Tym razem grupa postanowiła nie udzielać sublicencji TVP.

Gdy Adam Małysz pokazał to zdjęcie z żoną, fani aż oniemieli. Prawdziwy blask, ciężko to ukryć

Sprawa odbiła się dość szerokim echem w mediach, bo to ogromna zmiana na rynku praw telewizyjnych. Może mieć to również wpływ na sponsorów, którzy wspierają skoki narciarskie. TVN robi wszystko, aby dostęp do transmisji miała jak największa liczba odbiorców, dlatego też skoki na platformie player.pl będą dostępne bezpłatnie.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Piotr Żyła skomentował transmisje skoków w TVN. Odpowiedź może bawić

Taką roszadę skomentował również Piotr Żyła. Mistrz świata z Oberstdorfu nie zamierzał ukrywać, że było to dla niego zaskoczeniem. - To chyba było zaskoczenie dla wszystkich. Niedawno byłem na konferencji w Warszawie, bo związek podpisał nową umowę ze sponsorem, i wtedy jeszcze nikt o tym nie mówił. A byli tam przedstawiciele TVP, TVN, Eurosportu - powiedział w rozmowie z portalem Interia.pl.

Nie mogło zabraknąć również wypowiedzi w jego stylu. - I nagle dwa czy trzy dni później zobaczyłem w internecie, że skoki będą w TVN. Na początku pomyślałem, że to prima aprilis, ale patrzę w kalendarz, a to październik - wyjawił skoczek z Wisły.

Zobacz, co Marcelina Ziętek myśli o Piotrze Żyle. Zaskakujące słowa! Kliknij w galerię i sprawdź.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze