ZImowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS ZImowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

Zimowe igrzyska olimpijskie

Polski rząd chce wydać ogromne pieniądze na igrzyska olimpijskie?! Wielka zapowiedź, temat wraca jak bumerang

2023-02-01 10:49

Igrzyska olimpijskie od wielu lat są uznawanie za jedno z największych wydarzeń sportowych. Historia letnich, jak i zimowych imprez jest wspominana przy każdej możliwej okazji. Polska nie miała okazji jeszcze być w roli organizatora, jednak sytuacja może ulec zmianie, a wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy w "RMF FM" wypowiedział się na temat ewentualnej kandydatury.

Polska w zimowych igrzyskach olimpijskich pierwszy raz się zaprezentowała w 1924 roku. Od tego czasu "Biało-Czerwoni" zdobyli zaledwie 23 medale, 9 brązowych, 7 srebrnych oraz taką samą liczbę złotych. Na poprzedniej imprezie w Pekinie, jedynie Dawid Kubacki zdobył brązowy krążek po zawodach na skoczni normalnej, gdzie wylądował w pierwszej serii na 104, a w drugiej o metr bliżej. "Biało-Czerwoni" nie mogą się pochwalić wieloma medalami z tych imprez, jednak są lata, gdzie starty były uznane za jedne z najlepszych w historii. Mowa o 2010 roku wówczas "Biało-Czerwoni" wywalczyli jeden złoty, trzy srebrne oraz dwa brązowe medale. W 2014 roku (Soczi) ten wynik był lepszy, ponieważ na najwyższym stopniu podium udało się stanąć aż cztery razy oraz po jednym razie zajmując drugą i trzecią pozycję.

Ogromne pieniądze na stole! Polski rząd mówi głośno o igrzyskach olimpijskich

W rozmowie z "RMF FM", wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy wypowiedział się na temat zimowych igrzysk olimpijskich. - Zakopane i Podtatrze jest w zupełnie innym miejscu niż kilkanaście lat temu. Jest zrobiona zakopianka, Wielka Krokiew. Jesteśmy zdecydowanie dużo bliżej, wykonano wiele inwestycji, przede wszystkim tor lodowy jest na ukończeniu. Już rozmawialiśmy na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich ze Słowacją. Jest to plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji tego planu. Konkretne działania podejmiemy już po Igrzyskach Europejskich w Krakowie - przekazał wiceminister sportu i turystyki.

Warto przypomnieć, że igrzyska europejskie rozpoczną się 21 czerwca i trwać będą do 3 lipca 2023 roku.

Sonda
Czy uważasz, że pomysł organizacji zimowych igrzysk olimpijskich jest dobry?
Najnowsze