Poznaliśmy skład kadry skoczków na sezon olimpijski! Wiemy, co z Maciejem Kotem

2021-05-06 16:53 Piotr Mika
Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
Autor: East News Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki

Polski Związek Narciarski niespełna dwa miesiące po zakończeniu sezonu 2020/2021 postanowił ogłosić kadrę seniorów oraz juniorów na sezon olimpijski 2021/2022. Trzon kadry z pewnością nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, jednak pojawiło się w niej nowe nazwisko. Zaraz po ogłoszeniu składu kadry okazało się, że wciąż niepewny jest los Macieja Kota, który do niedawna stanowił o sile naszej reprezentacji. Ostateczną decyzję o jego powołaniu PZN miał podjąć po pierwszym zgrupowaniu kadry. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że sprawa została rozwiązana.

W poprzednim sezonie nie mogliśmy narzekać na brak emocji w skokach narciarskich. Pierwsze skrzypce w naszej reprezentacji grali oczywiście Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Niespodziewanie świetny sezon zanotował także Andrzej Stękała, który wraz ze wspomnianą wcześniej trójką sięgał po medale zawodów drużynowych na imprezach mistrzowskich. Skład polskiej kadry na sezon olimpijski 2021/2022 nie mógł ulec dużym zmianom, choć pojawiło się w nim nowe nazwisko – to Jarosław Krzak, który dołączył do treningów z pierwszym zespołem. Wcześniej wszystko wskazywało także na to, że jeden z ulubieńców polskich kibiców, Maciej Kot, nie jest pewny powołania do kadry A naszych skoczków. Teraz PZN zmienił pierwotne założenia.

Piotr Żyła wyciągnął z kieszeni 100 tysięcy złotych. Nie uwierzycie, co za to kupił, Wojewódzki niemal spadł z krzesła:

Niepewne losy Macieja Kota? Wszystko wyjaśnione!

Opublikowany przez PZN skład kadry A skoczków narciarskich zawiera 13 nazwisk, a wśród nich znalazł się Maciej Kot. Na samym początku przy jego nazwisku pojawiła się jednak gwiazdka, a poniżej wyjaśnienie, że ostateczną decyzję o jego powołaniu PZN podejmie po pierwszym zgrupowaniu reprezentacji. Wszystko wskazywało na to, że są to echa ostatniej, poważnej obniżki formy jednego z ulubieńców polskich fanów. Maciej Kot, któremu właśnie urodził się synek, w minionym sezonie spisywał się dużo poniżej swoich możliwości. Teraz jednak wchodząc na oficjalną stronę PZN widzimy, że przy nazwisku Kota nie ma już gwiazdki, więc w tej chwili może być on raczej pewny powołania!

Kadra Narodowa A Mężczyzn:

Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane

Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane

Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane

Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane

Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Andrzej Stękała - AZS Zakopane

Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice

Maciej Kot - AZS Zakopane

PZN podał także skład sztabu szkoleniowego polskiej kadry. Tutaj nie doszło jednak do większych zmian, głównym trenerem wciąż będzie Michal Doleżal, który prowadzi kadrę od 2019 roku. W poprzednim sezonie wiele dyskutowano na temat przyszłości Czecha, którego umowa kończy się w 2022 roku, czyli po zakończeniu igrzysk olimpijskich. Temat dalszej współpracy zostanie najpewniej podjęty po zakończeniu zmagań 2021/2022.

Sztab szkoleniowy kadry:

Michał Doleżal – trener główny

Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego

Maciej Maciusiak – asystent trenera głównego

Andrzej Zapotoczny – trener techniczny

Radek Żídek – trener techniczny

Krzysztof Miętus - trener techniczny

Łukasz Gębala – fizjoterapeuta

Tomasz Żurawiecki - fizjoterapeuta

Kacper Skrobot – serwisant

Maciej Kreczmer – serwisant

Kamil Skrobot - serwisant

Na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego znalazły się także kadra młodzieżowe – juniorskie czy kadra kobiet. Podano również składy reprezentacji w innych dyscyplinach – biegach narciarskich, snowboardzie, narciarstwie alpejskim oraz kombinacji norweskiej.

Córka Adama Małysza przeżywała chwile grozy. Bała się swojego ojca, brutalna prawda wyszła na jaw

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze