Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Przygnębiająca śmierć olimpijczyka z Insbrucku. Zmarł Tadeusz Jankowski

2022-05-24 21:12

Do mediów oraz fanów sportów zimowych dotarły smutne wieści. Nasz reprezentant podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Insbrucku z 1964 roku Tadeusz Jankowski zmarł. Były polski biegacz zasłużył się w świecie sportu również będąc twórcą biathlonu kobiecego w naszym kraju. Jankowski miał 92 lata.

Tadeusz Jankowski urodził się 20 kwietnia 1930 w Jabłonkach. Jako junior zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej, jako senior trzykrotnie w biegach narciarskich. Na ZIO w Innsbrucku 1964 startował m.in. w sztafecie z Edwardem Budnym, Józefem Gutem-Misiagą i Józefem Rysulą.

Jeden ruch Roberta Lewandowskiego wywołał prawdziwą konsternację! Wymowny post kapitana polskiej kadry

Po zakończeniu kariery sportowej był trenerem w klubach zakopiańskich, a także inicjatorem i twórcą pierwszej w Polsce grupy kobiet, które zaczynały uprawiać biathlon (m.in. brązowe medalistki biegu drużynowego MŚ w 1993 roku w bułgarskim Borowcu Zofia Kiełpińska, Krystyna Liberda, Helena Mikołajczyk i Anna Stera). Jako trener żeńskiej kadry uczestniczył w Zimowych Igrzyskach Olimpijskie w Albertville (1992) i Lillehammer (1994).

Krzysztof Radzikowski z Gogglebox TTV zaliczył potężną wtopę publicznie! Już tego nie ukryje, wszystko się nagrało

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!

Nie żyje Tadeusz Jankowski. Olimpijczyk z Insbrucku miał 92 lata

W późniejszych latach kontynuował pracę z młodzieżą promując takie talenty jak Krystyna Pałka. Był też jednym z pomysłodawców akcji "ojców chrzestnych" wspomagających finansowo uzdolnione sportowo dzieci z terenów Podhala. Zmarł w wieku 92 lat.

Bartosz Kurek tanio skóry nie sprzedał! Nikola Grbić ujawnił szczegóły rozmowy z siatkarzem. To może wielu zszokować

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze