PŚ Zakopane: Doleżal podjął KLUCZOWĄ decyzję. Oto SKŁAD Polaków na konkurs drużynowy!

2020-01-24 19:06 DaO
Michal Doleżal
Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Michal Doleżal miał ogromny zgryz przed konkursem drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Trzech skoczków do zespołu było pewnych, bo Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki to obecnie liderzy polskiej kadry. Potrzebny był czwarty zawodnik, który prezentuje przyzwoitą formę. Czeski trener zdecydował się postawić na Jakuba Wolnego. SKŁAD Polaków na konkurs drużynowy.

Od kilku sezonów Polacy podczas konkursów drużynowych stawiani są w gronie faworytów do zwycięstwa. Swoją dyspozycję potwierdzili również w trwającym sezonie. Podczas zawodów w Klingenthal nie mieli sobie równych, a jeszcze wcześniej w Wiśle zajęli trzecie miejsce. Na podobne rezultaty liczymy także podczas najbliższych konkursów w Zakopanem.

Problem jednak w tym, że w ostatnich tygodniach tylko trzech polskich skoczków prezentowało wysoką formę. Byli to Żyła, Stoch i przede wszystkim Kubacki. Jakub Wolny i Maciej Kot natomiast zdecydowanie obniżyli loty. Obaj mieli niekiedy problemy z zakwalifikowaniem się do konkursu. Nie wyróżniał się także Stefan Hula. Stąd pojawił się kłopot dla Doleżala i powstało pytanie, kto dołączy do trójki liderów w sobotę?

Czeski szkoleniowiec kadry dał sobie czas do namysłu do zakończenia piątkowych kwalifikacji. Wówczas zdecydował się na ogłoszenie czwartego nazwiska. Zawodnikiem, który wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym będzie Wolny. Poinformował o tym Doleżal na antenie TVP. Szkoleniowiec postawił więc na skład, który wygrał w Klingenthal.