Wielka Krokiew

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Wielka Krokiew

Co z konkursem?

Puchar Świata w Zakopanem zostanie odwołany? Ważne informacje dla kibiców. Nowe wieści

2022-12-07 10:06

Co z tegorocznym Pucharem Świata w Zakopanem? Kibice wyrażają duże zaniepokojenie, bo na Wielkiej Krokwi w stolicy polskich Tatr wciąż nie działa wyciąg. W połowie stycznia ma odbywać się tam konkurs Pucharu Świata. Czy konkurs dojdzie do skutku? Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie! Fani muszą o tym wiedzieć, robiąc swoje plany.

Puchar Świata w Zakopanem to zawsze wielkie święto w sezonie skoków narciarskich. Kibice są poważnie zmartwieni! W dniach 13-15 stycznia 2023 roku miały odbyć się zawody na Wielkiej Krokwi. Na razie konkurs stoi jednak pod poważnym znakiem zapytania. Fani martwią się, czy zawody nie zostaną przypadkiem odwołane! Pojawiły się nowe wieści w tej sprawie. O wszystkim poinformował dyrektor PŚ w Zakopanem Wojciech Gumny. Przyznał to w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl.

Polski skoczek opuści najbliższe konkursy. Wszystko przez kontuzję, Thurnbichler wyjaśnia

PŚ w Zakopanem odwołane? Nowe informacje! "Dostaliśmy zapewnienie"

Czy Wielka Krokiew będzie gotowa na konkursy w styczniu? Dyrektor konkursu twierdzi, że dwie osoby zapewniają, że uda się przygotować skocznię na zawody. Problemem jest niedziałający wyciąg.

- Ja od dyrektora COS-u w Zakopanem, a Adam Małysz od ministra sportu Kamila Bortniczuka, otrzymaliśmy zapewnienie, że wyciąg na Wielkiej Krokwi będzie na pewno gotowy na Puchar Świata. Tym samym rozegranie zawodów jest niezagrożone - powiedział Wojciech Gumny dla "WP".

Według udzielonych przez niego informacji prace już trwają. - Ten wyciąg był dla nas jedynym zagrożeniem od strony organizacyjnej. Ale skoro prace już trwają i mamy zapewnienia od COS-u i ministra sportu, to jeszcze raz mogę powiedzieć, że Puchar Świata w Zakopanem jest niezagrożony - rozwiewa wątpliwości.

Wielkie burdy po awansie Maroka! Zatrzymali ponad 50 osób, gigantyczny sukces świętowali zamieszkami!

Kto jest liderem Pucharu Świata w skokach?

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Dawid Kubacki, który zebrał 290 punktów. Stefan Kraft zgromadził pięć oczek mniej. Trzecie miejsce zajmuje Anże Lanisek. Na piątej lokacie znajduje się Piotr Żyła. Kamil Stoch jest dziewiętnasty.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze