Kamil Stoch

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Kamil Stoch

Głośna współpraca

Sensacyjne wieści o Kamilu Stochu. Informacja gruchnęła jak grom z jasnego nieba. To może być przełom

2024-04-14 17:25

W kadrze skoczków narciarskich jest wiele spraw do rozwiązania przed kolejnym sezonem. Po nieudanych ostatnich miesiącach zmiany są nieuniknione, co podkreślał sam Adam Małysz. Jeszcze niedawno mówiło się, że najbardziej doświadczeni zawodnicy mogą trafić pod skrzydła innych trenerów. Teraz gruchnęły wiadomości, że Kamil Stoch może nawiązać współpracę z... Michalem Doleżalem.

Sezon 2023/24 w Pucharze Świata w skokach narciarskich dla reprezentantów Polski był bardzo nieudany. Jednym zawodnikiem, który może być zadowolony ze swojej postawy, jest Aleksander Zniszczoł. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki prezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Dlatego rozwiązanie niekorzystnej sytuacji i powrót do dobrych skoków stał się priorytetem w PZN. Adam Małysz po zakończonym sezonie zapowiadał, że dojdzie do zmian i te ostatnio zaczęto wprowadzać w życie. Ale nieco wcześniej pojawiały się plotki, że chociażby Kamil Stoch może pracować indywidualnie z innym trenerem niż Thomas Thurnbichler.

QUIZ: Rozpoznasz tych skoczków? Tylko najwięksi kibice sobie poradzą!

Pytanie 1 z 20
Zacznijmy od czegoś prostego. Skoczek na zdjęciu to...
Kamil Stoch

Takie rozwiązanie w polskiej kadrze było stosowane w przeszłości i chociażby sam Małysz miał indywidualnego trenera. Pytanie, jakie powstawało, to kto mógłby nawiązać współprace ze Stochem. Jak wynika z najnowszych doniesień portalu Sport.pl możliwy jest głośny powrót. Dziennikarze poinformowali, że trzykrotny mistrz olimpijski może pracować z... Michalem Doleżalem. Czech niedawno rozstał się z niemiecką kadrą, co już było niemałą sensacją.

"Informacja o tym, że Doleżal może pracować indywidualnie ze Stochem trafiła do nas w czasie spotkań komitetów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Pradze, które odbywały się tam w piątek i sobotę. Przekazały ją źródła ze Słowenii i Czech" - czytamy na portalu. W PZN na razie nie zabierają głosu na ten temat, a sam Doleżal nie udzielał odpowiedzi na zadane pytania. Gdyby doszło do takiej współpracy, byłaby ona szeroko komentowana w świecie skoków narciarskich.

Adam Małysz podsumowuje sezon 2023/2024
Najnowsze