Polska - Łotwa

Autor: Screen PS

Skandal na meczu Polska - Łotwa na MŚ w hokeju! Łotysz uderzył sędziego, aż trudno w to uwierzyć

2024-05-11 18:49

Takie emocje, że lód się topi! Polscy hokeiści wrócili do mistrzostw świata elity po 22 latach i robią furorę w pierwszej grupowej konfrontacji z Łotwą. Biało-Czerwoni zaciekle walczą z Łotyszami o korzystny wynik, z tego powodu w niebezpieczeństwie znalazł się sędzia spotkania, który... oberwał od jednego z hokeistów.

Na czeskich lodowiskach wystartowało prawdziwe święto hokeja. A w środku akcji w końcu znaleźli się też Polacy, dla których to pierwszy udział w MŚ elity od 22 lat. Ekipę prowadzi Róbert Kaláber i robi to całkiem nieźle, bowiem reprezentacja Polski postawiła trudne warunki faworyzowanym Łotyszom. Oni przez moment przegrywali z Polakami 2:3, ale odrobili straty i następnie wyszli na prowadzenie. Gdy nie wszystko układało się po ich myśli, to niektórym z nich naprawdę puszczały nerwy.

Przekonali się o tym sędziowie. Łotysze atakowali polską bramkę, pod którą mocno się zakotłowało. Akcja została przerwana, a przepychanki chcieli zakończyć sędziowie. Znaleźli się w centrum wydarzeń i szybko tego pożałowali. Szczególnie jeden z arbitrów, który został uderzony kijem w twarz. Łotysz tuż po ciosie zdał sobie sprawę, że zaatakował niewłaściwą postać.

W Ostrawie trwa wspaniała batalia między Polakami i Łotyszami. Jest remis 4:4 i trwa dogrywka...