Hana Mazi Jamnik

i

Autor: Facebook/SloSki.si

Wielka tragedia

Śliczna biegaczka potrącona przez ciężarówkę podczas treningu. 19-letnia zawodniczka nie żyje

2022-08-11 19:49

Tragiczne informacje dotarły z Norwegii. 19-letnia reprezentantka Słowenii w biegach narciarskich zginęła w trakcie treningu na nartorolkach w norweskiej gminie Strand. Hana Mazi Jamnik została podczas treningu potrącona przez ciężarówkę, niestety nie udało się uratować 19-latki. O śmierci sportsmenki poinformowała Słoweńska Federacja Narciarska.

Słoweński Związek Narciarski opublikował komunikat dotyczący tej tragedii. - Podczas przygotowań w Norwegii życie naszej młodej narciarki biegowej Hany Mazi Jamnik zakończyło się tragicznym wypadkiem. Nasze szczere kondolencje dla rodziny. Hana, zawsze będziesz w naszych myślach. Będziemy tęsknić - ponadto wszyscy zainteresowani zostali poproszeni o uszanowanie prywatności bliskich osób.

Były reprezentant zmienił swoje życie. Odszedł od piłki, prowadzi interes nad morzem

Zdaniem norweskiej gazety "VG", Hana Mazi Jamnik około godziny 9:00 wyruszyła na trening niedaleko Joerpeland. Reprezentantka Słowenii w trakcie jazdy wjechała do tunelu na nartorolkach, niestety już z niego nie wyjechała, ponieważ właśnie tam wydarzyła się tragedia. Jak informują dziennikarze, w trenującą 19-latkę wjechała ciężarówka, a Jamnik została od razu przetransportowana do szpitala helikopterem, niestety to nic nie pomogło i reprezentantka Słowenii zmarła. Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy, a jego krew została pobrana do analizy, co pozwoli ustalić, czy nie był pod wpływem alkoholu. Hana Mazi Jamnik była uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w narciarstwie biegowym.  

Hana Mazi Jamnik miała przygotowywać się do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które mają się odbyć w Planicy w 2023 roku. Reprezentantka Słowenii wygrywała takie zawody jak: juniorskie zawody w technice klasycznej, a także łyżwowej. 

Don Kasjo: znokautuje Artura Szpilkę. Chwali się też nowym garniturem od Pani Grażynki

Szymon Kołecki walczy o powrót do zdrowia. "To jest niemożliwe, żebym wrócił w najbliższym czasie do walki' | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze