Stefan Horngacher PIEJE z ZACHWYTU! Stworzył maszynę do wygrywania. Rekord wszech czasów

2021-03-08 13:37 dko
Karl Geiger
Autor: East News Karl Geiger

Gdyby ktoś przed obecnym sezonem w skokach narciarskich powiedział, że największym wygranym wielkich imprez będzie Karl Geiger, niewielu uwierzyłoby w te słowa. Tymczasem okazało się, że podopieczny Stefana Horngachera stał się prawdziwą maszyną do zdobywania najważniejszych medali. To czego dokonał Niemiec w ostatnich miesiącach, może okazać się nie do pobicia w kolejnych latach. Geiger zaskoczył wszystkich.

Niemieccy skoczkowie od zawsze należeli do czołówki w Pucharze Świata i walczyli o najcenniejsze medale na mistrzostwach, czy też igrzyskach olimpijskich. Nikt za naszą zachodnią granicą nie ukrywał, ze imprezą docelową dla zawodników Stefana Horngachera są mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Sukcesy Niemców przyszły już jednak nieco wcześniej. Wszystko za sprawą Karla Geigera. 28-latek, choć od wielu sezonów jest jednym z wyróżniających się zawodników, dotychczas nie mógł pochwalić się zbyt wieloma indywidualnymi sukcesami na dużych imprezach. Medale zdobywał przede wszystkim wraz z drużyną. W ostatnich miesiąc zmieniło się to całkowicie. Sukcesy zaczęły się na początku grudnia, kiedy to Geiger zdobył mistrzostwo świata w lotach narciarskich, pokonując o ułamki punktów Halvora Egnera Graneruda.

Piotr Żyła świętował zdobycie medalu z BUTELKĄ w dłoni! Niezwykłe nagranie stało się HITEM [WIDEO]

Później przyszedł jednak kryzys. W zawodach Pucharu Świata Geiger prezentował się poniżej oczekiwań i skakał bardzo słabo. Wówczas zaczęto się zastanawiać, czy jego forma wróci na mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Odpowiedź na to pytanie dostaliśmy bardzo szybko. Już na skoczni normalnej był o włos od wywalczenia złotego medalu. Ten przypadł jednak Piotrowi Żyle, a Geiger zadowolić musiał się srebrem.

Koledzy wycięli Kubackiemu PERFIDNY ŻART?! Padają zarzuty, wszystko widać na ZDJĘCIU

Żyła mistrzem świata!

Niemiec w Oberstdorfie zdobył jeszcze trzy medale, a więc na podium stawał w każdym zawodach. Dwukrotnie na najwyższym jego stopniu (złoto w mikście oraz konkursie drużynowym), a raz na najniższym stopniu (indywidualnie brąz na dużym obiekcie). Co ciekawe, sześć medali imprez rangi mistrzowskiej nie zdobył dotąd nikt, o czym informuje portal sport.tvp.pl.

Geiger dokonał więc rzeczy historycznej, która może być niezmiernie ciężka do pobicia. Niemcowi pomogła nieco panedmia. Bo mistrzostwa w lotach miały pierwotnie odbyć się w ubiegłym sezonie, ale musiały zostać przeniesione na grudzień 2020 roku. I można się jedynie zastanawiać, czy kiedykolwiek ktoś jeszcze będzie w stanie dokonać takiej rzeczy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze