Stefan Horngacher

i

Autor: Cyfrasport Stefan Horngacher

Podjął ważną decyzję

Syn Stefana Horngachera podjął ważną życiową decyzję. Niewielu postawiłoby na taki ruch, Austriacy obeszli się smakiem

2022-12-26 8:27

Stefan Horngacher to były trener polskich skoczków, który obecnie pracuje z kadrą Niemiec. Szkoleniowiec od lat mieszka w tym kraju. Były skoczek zdobywał medale dla Austrii i utożsamia się z tym krajem. Jego syn Amadeus Horngacher postawił jednak na coś zupełnie innego. Potomek mistrza świata z Val Di Fiemme i Lahti wystawił rodaków taty do wiatru.

Amadeus Horngacher sport ma we krwi. Syn Stefana Horngachera, czyli byłego mistrza świata w drużynie czy dwukrotnego brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich, od małego szuka swojego miejsca w świecie. Najlepiej radzi sobie właśnie w skokach narciarskich. Nie ukrywa jednak, że lubi też siąść na siodełku roweru. Na swoim bmx-ie lubi szaleć na ryzykownych, leśnych trasach. Potomek Horngachera ma zaledwie 15 lat, ale już teraz podjął bardzo ważną życiową decyzję. Postawił na skoki dla kraju swojej mamy, a nie ojca.

Stefan Horngacher doprowadził do odwołania zawodów! Austriak pokazał na co go stać

Syn Stefana Horngachera skacze dla Niemców. Zrezygnował ze startów dla Austrii

Amadeus Horngacher mógł wybrać jedną z dwóch reprezentacji, bo jego rodzice pochodzą właśnie z Niemiec (mama) i Austrii (tata). 15-latek skakał już w młodzieżowych zawodach FIS Cup. W barwach Niemców wystartował pierwszy raz w październiku 2020 roku. Wielu kibiców nie zdaje sobie z tego sprawy! Niewykluczone, że nasi zachodni sąsiedzi podkradli Austriakom wielki talent.

Młody zawodnik chętnie publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia z różnych zawodów. Z dumą przyznaje w opisie na Instagramie, że jest skoczkiem narciarskim z Niemiec. Nie ukrywa też, że jego zamiłowaniem jest jazda na rowerze. Skoczka w mediach społecznościowych śledzi już ponad 1300 fanów. Wśród obserwujących jest m.in. Michal Doleżal.

Adam Małysz nie jest katolikiem. Tak wyglądają święta w domu Małyszów: "Żyjemy w pełnej harmonii"

Jakie sukcesy ma Amadeus Horngacher?

Niemiecki skoczek nie ma jeszcze zbyt wielu startów w bazie FIS-Ski.com. W oczy od razu rzuca się triumf z 2021 roku, gdy Horngacher junior wygrał zawody w Hinterzarten. Zajmował także miejsce w TOP10 w Predazzo na skoczni HS66.

Amadeus Horngacher urodził się w 2007 roku. Czy za kilka lat będziemy oglądać go w konkursach Pucharu Świata?

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze