Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski Adam Małysz

Tajner i Małysz szykują się na wielką bitwę? Sensacja wisi w powietrzu. Doleżal może tylko czekać

2022-03-24 8:22

Choć sezon w Pucharze Świata w skokach narciarskich dobiega końca, polscy kibice w najbliższym czasie mogą emocjonować się bardziej niż podczas rywalizacji skoczków. Wszystko za sprawą decyzji, jakie zapadną w kontekście przyszłości Michala Doleżala. Na horyzoncie pojawiło się sensacyjne nazwisko potencjalnego następcy Czecha. Ale jeśli PZN chciałby zrealizować swój plan, musi przygotować się na dużą bitwę.

Nadal nie wiadomo, jak potoczą się losy Michala Doleżala w polskiej kadrze. Jak na razie nie można wykluczyć żadnej opcji. Nawet tej, w której czeski szkoleniowiec przedłuży kontrakt z PZN. Na pewno byłaby to kontrowersyjna decyzja, biorąc pod uwagę wyniki w kończącym się sezonie i krytykę, jaka spada na trenera reprezentacji.

Ogromny problem Stefana Horngachera! Były trener Polaków znalazł się pod ścianą, Niemcy mogą go wyrolować

Sensacyjny następca Doleżala? Wielkie zaskoczenie

Nie ma jednak wątpliwości, że Apoloniusz Tajner i Adam Małysz mocno rozważają inne kandydatury. Jeszcze niedawno głośno było o możliwości podpisania kontraktu z Miką Kojonkoskim, a w ostatnich dniach przewijało się nazwisko Alexandra Pointnera. Teraz wiadomo jednak, że ani Fin ani Austriak nie poprowadzą polskiej kadry.

Marcelina Ziętek pokazała swoje wdzięki na pełnym słońcu. Co za widoki, rozpaliła fanów w samej bieliźnie!

Niewykluczone jednak, że PZN sięgnie po austriackiego szkoleniowca. W mediach dość niespodziewanie pojawiła się kandydatura 33-letniego Thomasa Thurnbichlera. Według doniesień portalu sport.pl Austriak ma rwać się do pracy w Polsce i nie ma żadnych obaw przed współpracą ze starszymi od siebie zawodnikami.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler byłby dobrym wyborem na trenera polskich skoczków?

Fani mogą być w szoku. Niespodziewana kandydatura

Mimo młodego wieku, Thurnbichler ma spore doświadczenie w pracy szkoleniowca. Przez wiele lat trenował młodzież, a od roku jest asystentem Andreasa Widhoelzla. Toni Innauer w rozmowie ze sport.pl twierdzi, że wiek Austriaka nie odgrywa tu znaczącej roli. Bez wątpienia Thomas jest dość młody, ale kiedy ja zaczynałem swoją pracę jako główny trener w Austrii, byłem o dwa lata młodszy. Thomas ma tyle samo lat, co mocno chwalony obecnie Robert Hrgota w Słowenii - zauważa Innauer.

Jednak jeśli Tajner i Małysz chcieliby podpisać kontrakt z Thurnbichlerem, mogłaby czekać ich batalia z austriackim związkiem. Ten nie ma w planach wypuszczenia szkoleniowca. - Zawsze był mocno wspierany przez austriacką federację, dlatego myślę, że mogą wpaść w szał, gdyby zdecydował się ich opuścić - twierdzi Werner Schuster, były trener m.in. reprezentacji Niemiec. 

Tak wygląda trening reprezentacji Polski przed meczem ze Szkocją
Najnowsze