Tak Piotr Żyła zachowywał się przy Thurnbichlerze. Prawda wyszła na jaw, trener o wszystkim opowiedział

2022-05-09 15:13
Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła
Autor: YouTube/Instagram/piotr_zyla_official Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

Thomas Thurnbichler powoli zaczyna wprowadzać swoją wizję prowadzenia kadry narodowej i będzie odpowiedzialny za wyniki biało-czerwonych w najbliższych miesiącach. Austriak powoli zapoznaje się z kolejnymi zawodnikami, a kibiców najbardziej interesuje kontakt szkoleniowca z czołową trójką. Thurnbichler w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, jakie wrażenie wywarł na nim Piotr Żyła.

Nadchodzący sezon w skokach narciarskich będzie dla polskich kibiców bardzo interesujący. Głównym tego powodem jest nowy rozdział w biało-czerwonej kadrze. Nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski został Thomas Thurnbichler, dla którego będzie to pierwsze tak poważne wyzwanie w karierze trenerskiej. Poczynania Austriaka na pewno będą śledzone z zaciekawieniem.

Stefan Horngacher ma się, czego obawiać. Thomas Thurnbichler zapowiada, że będzie z nim ostro walczył [WYWIAD]

Thurnbichler o Żyle. Tak się zachowywał w pierwszych dniach

Głównym zadaniem nowego szkoleniowca będzie na pewno przywrócenie formy czołowej trójce polskich skoczków, a więc Kamilowi Stochowi, Dawidowi Kubackiemu i Piotrowi Żyle. Przygotowania do sezonu pomału się rozpędzają i niedawno kadra pracowała już w komplecie. Ale pierwotnie Thurnbichler miał okazję spotkać się z Żyłą.

Gdy fani zauważyli to na twarzy Adama Małysza, nie mogli się powstrzymać. Jest reakcja Izabeli Małysz, zaliczyła dziwną wpadkę

- Na początku pracy nie spotkałem Kamila i Dawida. Kamil był na długich wakacjach, ale i na nich znalazł czas na trening. Mieliśmy kontakt telefoniczny. Wykonywał ćwiczenia z listy, którą stworzyłem. Gdy byłem pierwszy raz w Zakopanem, to również nie było Dawida - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" nowy szkoleniowiec biało-czerwonych.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?

Thurnbichler o pierwszym wrażeniu, jakie zrobił na nim Żyła

Thurnbichler opisał pierwszy kontakt z Żyłą. - Widziałem u niego wielką motywację. To kocham w sportowcach. Był totalnie skupiony na ćwiczeniach, które wykonywaliśmy. Już na początku zajęć widziałem jego mobilizację przy grze w siatkówkę. Muszę przyznać, że Piotrek jest dobrym siatkarzem. To było dobre pierwsze spotkanie - wyjawił Austriak.

Thurnbichler zdradził również, że praca z doświadczonymi skoczkami na pewno będzie wyglądała inaczej niż z innymi zawodnikami. - Na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na bardziej doświadczonych skoczków. Wygrali wiele, mają sponsorów, różne obowiązki, są osobami publicznymi. Trzeba mieć delikatne podejście w tych tematach. Może będą potrzebować więcej pracy nad regeneracją. Nie będą musieli podejmować takiej podstawowej pracy nad skokami, jaką podejmą młodsi zawodnicy - wyjawił.

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze