Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

i

Autor: YouTube/Instagram/piotr_zyla_official Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

Tak Piotr Żyła zachowywał się przy Thurnbichlerze. Prawda wyszła na jaw, trener o wszystkim opowiedział

2022-05-09 15:13

Thomas Thurnbichler powoli zaczyna wprowadzać swoją wizję prowadzenia kadry narodowej i będzie odpowiedzialny za wyniki biało-czerwonych w najbliższych miesiącach. Austriak powoli zapoznaje się z kolejnymi zawodnikami, a kibiców najbardziej interesuje kontakt szkoleniowca z czołową trójką. Thurnbichler w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, jakie wrażenie wywarł na nim Piotr Żyła.

Nadchodzący sezon w skokach narciarskich będzie dla polskich kibiców bardzo interesujący. Głównym tego powodem jest nowy rozdział w biało-czerwonej kadrze. Nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski został Thomas Thurnbichler, dla którego będzie to pierwsze tak poważne wyzwanie w karierze trenerskiej. Poczynania Austriaka na pewno będą śledzone z zaciekawieniem.

Stefan Horngacher ma się, czego obawiać. Thomas Thurnbichler zapowiada, że będzie z nim ostro walczył [WYWIAD]

Thurnbichler o Żyle. Tak się zachowywał w pierwszych dniach

Głównym zadaniem nowego szkoleniowca będzie na pewno przywrócenie formy czołowej trójce polskich skoczków, a więc Kamilowi Stochowi, Dawidowi Kubackiemu i Piotrowi Żyle. Przygotowania do sezonu pomału się rozpędzają i niedawno kadra pracowała już w komplecie. Ale pierwotnie Thurnbichler miał okazję spotkać się z Żyłą.

Gdy fani zauważyli to na twarzy Adama Małysza, nie mogli się powstrzymać. Jest reakcja Izabeli Małysz, zaliczyła dziwną wpadkę

- Na początku pracy nie spotkałem Kamila i Dawida. Kamil był na długich wakacjach, ale i na nich znalazł czas na trening. Mieliśmy kontakt telefoniczny. Wykonywał ćwiczenia z listy, którą stworzyłem. Gdy byłem pierwszy raz w Zakopanem, to również nie było Dawida - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" nowy szkoleniowiec biało-czerwonych.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?

Thurnbichler o pierwszym wrażeniu, jakie zrobił na nim Żyła

Thurnbichler opisał pierwszy kontakt z Żyłą. - Widziałem u niego wielką motywację. To kocham w sportowcach. Był totalnie skupiony na ćwiczeniach, które wykonywaliśmy. Już na początku zajęć widziałem jego mobilizację przy grze w siatkówkę. Muszę przyznać, że Piotrek jest dobrym siatkarzem. To było dobre pierwsze spotkanie - wyjawił Austriak.

Thurnbichler zdradził również, że praca z doświadczonymi skoczkami na pewno będzie wyglądała inaczej niż z innymi zawodnikami. - Na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na bardziej doświadczonych skoczków. Wygrali wiele, mają sponsorów, różne obowiązki, są osobami publicznymi. Trzeba mieć delikatne podejście w tych tematach. Może będą potrzebować więcej pracy nad regeneracją. Nie będą musieli podejmować takiej podstawowej pracy nad skokami, jaką podejmą młodsi zawodnicy - wyjawił.

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze