Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Fatalne prognozy

Takich informacji fani skoków obawiali się najbardziej. Cały plan może rozpaść się w drobny mak, wielki ból głowy

2023-03-27 7:41

Sezon 2022/23 w skokach narciarskich nieuchronnie zbliża się do końca. Przed zawodnikami już tylko jeden weekend rywalizacji, który tradycyjnie odbędzie się w Planicy. Zawody w słoweńskiej miejscowości zawsze kojarzą się z wiosennym już piknikiem i tym razem nie powinno być inaczej. Problem jednak w tym, że wiosna może bardzo mocno utrudnić życie organizatorom rywalizacji.

Trwający sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich jest najdłuższym w historii. Rozpoczął się na początku listopada, a swój finał będzie miał w pierwszych dniach kwietnia. Zawodnicy mają więc prawo czuć zmęczenie i najpewniej z ulgą oddadzą ostatnie skoki. Finał sezonu będzie miał miejsce w Planicy, gdzie skoczkowie będą mieli szansę na oddanie dalekich lotów. Problem jednak w tym, że znów wszystko może zniweczyć pogoda.

Skoki w Planicy zagrożone? Takie prognozy przyprawiają organizatorów o ból głowy

Rywalizacja podczas lotów w Planicy zawsze kojarzy się z dodatnimi temperaturami, pięknym słońcem i wiosennym piknikiem. Prognozy pogody i tym razem są dla miłośników wyższych temperatur optymistyczne, ale jednocześnie przyprawiają o ból głowy organizatorów. Już od kilku dni trwa walka o utrzymanie śniegu na mamucie w Planicy. Zadania nie ułatwiają dodatnie temperatury oraz padający deszcz.

Małym wytchnieniem będą najbliższe dni, gdy w nocy temperatura ma spadać poniżej zera. Ale od czwartku zapowiadane są dodatnie wartości przez całądobę, a w dodatku deszcz, który może wyrządzić najwięcej szkód. Zawody stoją więc pod znakiem zapytania, choć organizatorzy twierdzą, że uda im się wygrać walkę o śnieg. I w tym wypadku trzeba ich trzymać za słowo.

Sonda
Jak oceniasz pierwszy sezon skoczków pod wodzą Thomasa Thurnbichlera?
Najnowsze