Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

Niecodzienny rytuał

Thomas Thurnbichler przyłapany. To wypisuje na polskiej fladze. Austriak wszystko wyjaśnił

2023-03-12 6:27

Wszelkie przesądy i małe rytuały idą ze sportem ramię w ramię. Często możemy usłyszeć, że zawodnicy mają swoje przyzwyczajenia w dniu zawodów, czy też w dniu meczu i starają się za każdym razem dokładnie je powtarzać, aby nie przynieść pecha. Okazuje się, że swój prywatny rytuał ma również Thomas Thurnbichler. Trener polskich skoczków wyjaśnił, dlaczego na polskiej fladze pojawiły się ostatnio napisy.

Wiele osób jest przesądnych i stara się trzymać z daleka od np. czarnych kotów. Sportowcy bardzo często należą do grona osób, które są właśnie przesądne i wykonują przeróżne rzeczy, aby przed ważnym dniem nie przynieść sobie pecha. Wchodzenie na boisko konkretnie lewą albo prawą nogą, powtarzanie czynności z dnia wygrania medalu - to tylko niektóre przykłady przesądów.

Thurnbichler i jego rytuał. Austriak do wszystkiego się przyznał

Okazuje się, że swój rytuał ma i Thomas Thurnbichler. Szkoleniowca przyłapano niedawno z polską flagą, na której widniały napisy. Austriak wytłumaczył, o co chodzi. - To rytuał, który zaczął się już w Austrii, kiedy pracowałem z juniorami. Są na niej wszystkie podia z międzynarodowych zawodów. Już jest ich całkiem sporo - wyjaśnił Thurnbichler w rozmowie z Eurosportem. Tym razem jednak swoistego rodzaju rytuał nie pomógł.

Podczas sobotniego konkursu w Oslo Polacy spisali się przeciętnie. - Dawid był niestabilny. Nie potrafił znaleźć dobrej pozycji najazdowej i później jego sylwetka falowała - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski o skokach Dawida Kubackiego. Szansa na poprawę osiągnięć w Oslo już w niedzielę, kiedy to odbędzie się drugi konkurs indywidualny.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra turniej Raw Air?
Tomasz Wiktorowski przed Indian Wells. Ważne słowa trenera Igi Świątek
Najnowsze