Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfrasport Thomas Thurnbichler

Jest skład

Thomas Thurnbichler rozwiał wszelkie wątpliwości. Podjął ostateczną decyzję, koniec jakichkolwiek spekulacji

2023-11-29 7:45

Inauguracja sezonu w wykonaniu polskich skoczków narciarskich była bardzo słaba. Biało-czerwonym udało się uzbierać ledwie 28 punktów, co jest jednym z najgorszych wyników od lat. Dlatego zastanawiano się, czy Thomas Thurnbichler przed kolejnym weekendem z Pucharem Świata nie zdecyduje się na roszady w składzie. Austriak we wtorkowy wieczór ogłosił kadrę na zawody w Lillehammer.

Z zaskoczeniem można było patrzeć na poczynania reprezentantów Polski podczas pierwszych zawodów w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Dawid Kubacki, Piotr Żyła, a w szczególności Kamil Stoch zaprezentowali się poniżej oczekiwań i nie mieli żadnych argumentów, aby powalczyć o większy dorobek punktowy. W przypadku trzykrotnego mistrza olimpijskiego jeden z występów zakończył się już na kwalifikacjach, co było aż nadto znamienne. Po słabym występie pojawiły się również dwuznaczne wypowiedzi zawodników i sugerowano, że w kadrze nastąpił konflikt.

Thomas Thurnbichler bez wahania zareagował na ostre słowa Kamila Stocha. Nie miał oporów, by to wyjawić. Męska reakcja

Thurnbichler zdecydował, jasny komunikat

Na razie pierwszy pożar zdaje się być ugaszony, ale przed zawodnikami kolejny weekend rywalizacji. Tym razem konkursy odbędą się w norweskim Lillehammer. Po słabych występach skoczków sugerowano, że Thurnbichler powinien dokonać zmian w składzie. Sam Austriak twierdził, że do tego nie dojdzie i tak też się faktycznie stało. Szkoleniowiec we wtorkowy wieczór zdradził, kto powalczy o punkty Pucharu Świata.

Wymowna reakcja Piotra Żyły na pytanie o Thurnbichlera! Nie owijał w bawełnę, jaśniej się nie da

Skład polskich skoczków na Lillehammer

- Pierwsza sesja treningowa w Lillehammer zakończona. Skład na najbliższy weekend pozostaje taki sam. W Lillehammer wystartują ci sami skoczkowie. Mamy tutaj możliwość do przeprowadzenia dwóch sesji treningowych i skorzystamy z tego, by oddać więcej skoków i nabrać pewności siebie - przekazał trener reprezentacji Polski w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego. - Po Lillehammer zapadną kolejne decyzje w kontekście składu na Klingenthal - podkreślił Thurnbichler.

Listen on Spreaker.
Najnowsze