Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Wszystko jasne!

Ważne wieści dla kibiców skoków narciarskich. Podano kluczową datę, wszystko zostało ustalone

2022-12-14 13:11

Sezon w skokach narciarskich rozkręca się na dobre. Skoczkowie narciarscy mają za sobą już sześć konkursów indywidualnych, a na czele klasyfikacji generalnej wciąż stoi Dawid Kubacki. Już niedługo zawodnicy będą rywalizować w Engelbergu, a potem czekają ich zawody Turnieju Czterech Skoczni. Polscy skoczkowie i kibice będą mieli jednak dodatkową okazję do cieszenia się skokami!

Za nami już sześć konkursów indywidualnych w Pucharze Świata w sezonie 2022/2023. W trzech z nich Dawid Kubacki wygrał, w jednym był na 2. miejscu, a w dwóch pozostałych zajmował 4. i 6. miejsce. Takie wyniki pozwoliły mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej PŚ, ale dobrze radzi sobie w niej także Piotr Żyła, który zajmuje 5. lokatę. Dobry start całej kadry potwierdza także miejsce Polaków w Pucharze Narodów, gdzie zajmujemy 3. miejsce za Austrią i Norwegią. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Engelbergu, ale dla Polaków to nie będzie ostatni test przed Turniejem Czterech Skoczni, bo wcześniej będą mogli rywalizować i sprawdzić się w Mistrzostwach Polski! Poznaliśmy już datę konkursów, która może być nieco zaskakująca.

Polscy skoczkowie poznali ważną datę. Ostatnie szlify przed TCS

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich często odbywały się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia. Rok temu jednak organizatorzy odeszli od tej niepisanej tradycji i zorganizowali imprezę 23 grudnia. Jak podaje portal skijumping.pl, podobnie będzie w tym roku i kibice będą mogli obejrzeć zawody przed świątecznym weekendem.

Mistrzostwa Polski odbędą się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, a konkursy kobiet oraz mężczyzn zostaną rozegrane 22 grudnia. Będą to ostatnie zawody dla Polaków przed Turniejem Czterech Skoczni, który startuje 29 grudnia. Rok temu mistrzem naszego kraju został Kamil Stoch, wyprzedzając Piotra Żyłę oraz Pawła Wąska. Teraz zdecydowanym faworytem będzie Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki idzie jak burza! Czy Żyła i Stoch zaskoczą w tym sezonie?

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze