Oskar Kwiatkowski

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Oskar Kwiatkowski

Piękne zwycięstwo

Wielki sukces Polaków na mistrzostwach świata! Kwiatkowski mistrzem, Król z brązowym medalem

2023-02-19 11:01

W gruzińskim Bakuriani trwają mistrzostwa świata w snowboardzie. W niedzielę mogliśmy śledzić rywalizację w slalomie gigancie równoległym i niespodziewanie przyniosła ona wielki sukces dwójki Polaków! Najpierw po brąz sięgnęła Aleksandra Król, a niedługo po niej złoto wywalczył Oskar Kwiatkowski.

Oskar Kwiatkowski wygrał rywalizację w slalomie gigancie równoległym i zdobył w gruzińskim Bakuriani złoty medal mistrzostw świata w snowboardzie. Kilka minut wcześniej w wyścigu o trzecie miejsce triumfowała Aleksandra Król.

Kwiatkowski wyprzedził w finale Szwajcara Dario Caviezela o 0,26 s. Trzecie miejsce zajął Austriak Alexander Payer. To najlepszy w karierze sezon Kwiatkowskiego, który tej zimy odniósł także pierwsze zwycięstwa w Pucharze Świata. Jest liderem klasyfikacji tej konkurencji w tym cyklu. Wysoko, bo na czwartym miejscu wśród kobiet, jest także Król. 32-letnia Polka w wyścigu o trzecie miejsce pokonała Włoszkę Lucię Dalmasso. Złoto wywalczyła Japonka Tsubaki Miki, a srebro - Austriaczka Daniela Ulbing, która pokonała Król w półfinale.(PAP)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany