Wielkie wyróżnienie dla Polski na MŚ w Oberstdorfie. Inni będą mogli tylko pozazdrościć

2021-02-24 10:01 PM
Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
Autor: East News Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki

Polscy skoczkowie właśnie rozpoczynają przygotowania do pierwszych zawodów na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Już w środę rozpocznie się trening na skoczni normalnej, który ma pomóc w zaznajomieniu z obiektem, który w ostatnim czasie przeszedł sporą przebudowę. W piątek odbędą się kwalifikacje do sobotnich zawodów, a Polacy jako jedyna reprezentacja będzie mogła wystawić do nich pięciu zawodników zamiast czterech!

Fani skoków narciarskich nie mogą narzekać na brak emocji w tym sezonie. Mimo że z powodu pandemii koronawirusa występuje wiele problemów z organizację zawodów Pucharu Świata, to najważniejsze imprezy sezonu, takie jak mistrzostwa świata w lotach i Turniej Czterech Skoczni, udało się przeprowadzić. Teraz przyszedł jednak czas na imprezę, na którą czekają wszyscy fani sportów zimowych – Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021.

Adam Małysz jest już na skraju wytrzymałości. Stracone wielkie pieniądze. To strasznie boli!

Wielkie emocje czekają oczywiście także na kibiców skoków narciarskich. W środę 24 lutego rozpoczął się trening na skoczni normalnej (K95, HS106), na której w sobotę odbędą się zawody indywidualne mężczyzn. Na treningu pojawiło się aż 78 skoczków, jednak do kwalifikacji przystąpi ich już mniej. Każda z reprezentacji będzie mogła wystawić tylko czterech zawodników, jedynie Polska kadra będzie uprzywilejowana i będzie mogła wystawić do nich aż pięciu zawodników.

Mocne słowa Doleżala o formie Stocha i Żyły. Padło ważne słowo

Wszystko dzięki temu, że dwa lata temu w Seefeld Dawid Kubacki sięgnął po mistrzostwo świata właśnie na skoczni normalnej. Kraj, który reprezentuje obrońca tytułu, ma prawo wystawić w kwalifikacjach o jednego zawodnika więcej niż pozostałe reprezentacje. W przypadku kwalifikacji do zawodów na dużej skoczni, takie wyróżnienie dotyczyć będzie Niemców, ponieważ dwa lata temu w zawodach właśnie na dużej skoczni rywalizację wygrał Markus Eisenbichler.

Nie do wiary, co dziewczyna Piotra Żyły wozi w samochodowym schowku. Marcelina Ziętek lubi różne smaki, gdy najdzie ochota na grzech

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze