Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

tak to wygląda naprawdę

Wydało się, jak naprawdę wygląda praca Thomasa Thurnbichlera! Wielu odpadłoby w przedbiegach, konieczne nerwy ze stali

2023-01-17 9:39

Skoki narciarskie to jeden z tych sportów, które cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Wielu fanów jednak nigdy nie miało okazji zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca skoczka oraz trenera, szczególnie kiedy znajdują się oni na skoczni podczas konkursu. Tu z pomocą przyszedł Thomas Thurnbichler, który postanowił pokazać, jak to wygląda naprawdę i jednym zdjęciem mógł przerazić wiele osób.

W przeciwieństwie do piłki nożnej, siatkówki, czy innych podobnych sportów, skoki narciarskie bez dwóch zdań nie są dla wszystkich i zawodnicy, którzy decydują się trenować ten sport muszą spełniać określone warunki. W grę nie wchodzi tutaj oczywiście m.in. lęk wysokości, co potwierdza specjalny film, dzięki któremu możemy się dowiedzieć, jak wygląda lot z perspektywy skoczka. Okazuje się jednak, że z podobną fobią nie może zmagać się również trener skoczków narciarskich, bowiem widoki, jakie towarzyszą mu podczas pracy mogą przyprawić o zawrót głowy. 

Tak naprawdę wygląda praca Thomasa Thurnbichlera na skoczni. Szkoleniowiec Biało-czerwonych pokazał, w jakich warunkach ogląda zmagania

Po ostatnich skokach w Zakopanem, podczas których Dawid Kubacki zajął drugie miejsce m.in. przez skandaliczne decyzje organizatorów, trener polskich skoczków postanowił podziękować fanom Biało-czerwonych za doping oraz za to, że ci pojawili się w stolicy polskich Tatr pomimo fatalnych warunków atmosferycznych. Przy okazji pokazał również, jak wygląda jego praca ze stanowiska trenerskiego podczas zawodów. 

Wydało się, jak naprawdę wygląda praca Thomasa Thurnbichlera! Wielu odpadłoby w przedbiegach, konieczne nerwy ze stali

Austriacki szkoleniowiec postanowił opublikować na swoim Instagramie relacje, w której podziękował kibicom za doping, robiąc zdjęcie zeskoku ze swojego stanowiska w gnieździe trenerskim. Widok z tego miejsca z pewnością wiele osób mógłby przyprawić o zawrót głowy, bowiem znajduje się ono naprawdę wysoko. Dla Thomasa Thurnbichlera i innych trenerów jest to jednak codzienność w ich pracy. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Tak wygląda praca Thomasa Thurnbichlera

i

Autor: Instagram/ t_h_u_r_t_h screen Tak wygląda praca Thomasa Thurnbichlera
Adam Małysz po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze