Justyna Kowalczyk

i

Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS Justyna Kowalczyk

Wykształcenie Justyny Kowalczyk sprawia, że można zaniemówić. Wielkie osiągnięcie, chylimy czoła

2022-03-10 14:19

Czy wybitny sportowiec może jednocześnie osiągnąć wiele w edukacji? Dla wielu zawodników jest to trudne połączenie, ale Justyna Kowalczyk jest przykładem, że nawet mistrzowie olimpijscy nie muszą rezygnować z nauki dla sportowych sukcesów. Wybitna biegaczka narciarska nie porzuciła edukacji i chętnie poszła na studia. Na Akademii Wychowania Fizycznego czuła się jak ryba w wodzie i osiągnęła coś, o czym niektórzy tylko marzą!

Przez wiele lat kibice pasjonowali się startami Justyny Kowalczyk na narciarskich trasach. Biegi stały się jedną z ulubionych dyscyplin Polaków, a zimą wreszcie można było liczyć na sukcesy w dyscyplinie innej niż skoki narciarskie. Zawodniczka pochodząca z Kasiny Wielkiej stała się legendą. Jako jedyna zawodniczka w historii wygrała mordercze Tour de Ski cztery razy z rzędu. Jej rywalizacja z wybitnymi Norweżkami - Marit Bjoergen i Therese Johaug - przeszła do historii. Wydawało się, że polska narciarka jest bez szans w starciu z zawodniczkami mającymi o wiele bogatsze zaplecze. Jednak dzięki ogromnemu wysiłkowi i zawzięciu zdobyła m.in. dwa olimpijskie złota, a także trzy medale z mniej cennego kruszcu. To nie sprawiło jednak, że porzuciła edukację.

Justyna Kowalczyk znowu na podium. Mistrzyni olimpijska druga w Biegu Piastów

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Wykształcenie Justyny Kowalczyk

Kowalczyk przez wiele lat łączyła karierę sportową pełną sukcesów z akademicką ścieżką. Na biegowych trasach słynęła z uporu i podobnie podeszła do edukacji. Nie wyobrażała sobie życia bez nauki, a udana kariera była dla niej dodatkiem. Dlatego po zdobyciu średniego wykształcenia natychmiast zapisała się na studia. Już to wywołuje duże uznanie, gdyż większość roku spędzała na katorżniczych obozach treningowych, jednak w wolnym czasie poświęcała się nauce. Jej podejście jest godne podziwu, bowiem wielu osobom wystarcza ukończenie studiów licencjackich.

39-latka się do nich nie zalicza, a całą prawdę o jej wykształceniu poznacie w galerii poniżej:

Justyna Kowalczyk - osiągnięcia

Najwybitniejsza polska biegaczka narciarska w historii zapracowała na to miano wieloma sukcesami. Jest dwukrotną mistrzynią olimpijską, wicemistrzynią i dwa razy wywalczyła olimpijski brąz. Jeszcze więcej osiągnęła podczas mistrzostw świata - 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Czterokrotnie wygrała klasyfikację generalnę Pucharu Świata, raz była druga i raz trzecia. Doskonale znany fanom cykl Tour de Ski był jej specjalnością, a cztery zwycięstwa z rzędu na zawsze zapisały się w historii dyscypliny.

Justyna Kowalczyk ostro krytykuje władze ws koronawirusa
Najnowsze