Michal Doleżal

i

Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Zwrot akcji w sprawie Michala Doleżala?! Wciąż może pracować z Polakami. Jest potwierdzenie

2022-03-26 16:58

O możliwym odejściu Michala Doleżala z polskiej kadry mówiło się od dłuższego czasu. Jednak styl i cała otoczka pożegnania z czeskim szkoleniowcem spowodowała, że wielu kibiców jest oburzonych. Zdenerwowania nie ukrywali również polscy skoczkowie, którzy jasno wypowiedzieli się, co sądzą o całej sytuacji. Jest jednak szansa, że Doleżal wciąż będzie pracował z biało-czerwonymi.

Nie ma wątpliwości, że kończący się w niedzielę sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, był najgorszym sezonem dla Polaków w ostatnich latach. Nieco optymistyczniej wyglądają skoki biało-czerwonych w Planicy, ale to kropla w morzu potrzeb. Najwięcej krytyki za taki stan rzeczy zebrał Michal Doleżal, który w kraju nad Wisłą pracuje od sześciu lat.

Kamil Stoch wypalił z grubej rury. Powiedział o zakończeniu kariery, wszystko po skandalu z Doleżalem

Doleżal wciąż będzie prowadził Polaków? Sensacyjny zwrot akcji możliwy

Trzy pierwsze lata pełnił funkcję asystenta Stefana Horngachera, a trzy kolejne lata pracował jako główny szkoleniowiec. Po nieudanym sezonie zaczęto mówić, że potrzebna jest zmiana. W mediach zaczęły przewijać się nazwiska potencjalnych następców Doleżala, ale sam Adam Małysz przyznawał, że pozostania Czecha też nie można wykluczyć.

Taką prośbę wystosował Arkadiusz Milik do Czesława Michniewicza. Jego zachowanie wyszło na jaw

Sytuacja po części wyjaśniła się w piątek. Wówczas Doleżal poinformował, że jego umowa z PZN nie zostanie przedłużona. Po tym obwieszczeniu polscy skoczkowie stanowczo zaczęli mówić, co sądzą o całej sytuacji. Ta się mocno zaogniła i na razie nie wiadomo, co będzie dalej. Sam szkoleniowiec przyznał, że na razie nie ma pomysłów na przyszłość.

Sonda
Czy odejście Michala Doleżala to dobra decyzja?

Co z przyszłością Doleżala? Są zaskakujące wiadomości

Wciąż nie można wykluczyć, że Doleżal będzie współpracował z polskimi skoczkami. A przynajmniej z częścią z nich. Wskazuje na to informacja przekazana przez Filipa Czyszanowskiego z TVP. - Zaczepiłem jeszcze Michała Doleżala. Gdyby zaproponowano Ci prowadzenie tylko trójki Żyła - Kubacki - Stoch zastanowiłbyś się nad tym po tym wszystkim co zaszło? - zapytałem. Jego odpowiedź: Tak - czytamy na Twitterze.

Nie wiadomo jednak, jak taka współpraca miałaby wyglądać i czy w ogóle PZN rozważa taką możliwość. Pewne jest natomiast, że cała wymieniona trójka negatywnie wypowiadała się o decyzjach działaczy związku, a Kamil Stoch w rozmowie z Eurosportem powiedział, że sam mógłby sfinansować sobie szkolenie. Najbliższe dni w polskich skokach będą gorące.

Proksa bezlitośnie o szansach polskich pięściarzy | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze