Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch

i

Autor: CyfraSport Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch

Żyła w swoim stylu porównał Kubackiego. To może okazać się kluczowe do wygrania TCS!

2020-01-04 19:09

Po sobotnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, Dawid Kubacki został liderem całego cyklu, będąc już o jeden, niewielki krok od końcowego zwycięstwa. Do tej pory ani razu nie zszedł z podium i jeśli wydarzy się tak również w Bischofshofen, najprawdopodobniej zostanie trzecim polskim triumfatorem TCS! Czy nie trzeba się o to martwić? Słowa Piotra Żyły przekonują, że mistrz świata z Seefeld posiada najważniejszą cechę!

Nie tylko Piotr Żyła, ale także Dawid Kubacki jest wielkim fanem gry Pokemon GO. Okazuje się, że dwóch kadrowiczów zbiera magiczne stworzenia, które przez część fanów mogą być kojarzone z japońskiej bajki, która ma miliony fanów na całym świecie. Aplikacja na telefony szybko stała się więc hitem!

Na fali popularności, obaj zawodnicy także zdecydowali się na zbieranie pokemonów. W rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl, Żyła porównał Kubackiego do jednego z nich. 32-latek twierdzi, że mistrz świata z Seefeld najbardziej przypomina mu... MewTwo.

To wiele mówi w kontekście walki o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. - To najmocniejszy psychiczny pokemon - wyjaśnia skoczek fanom, tym którzy o potworach z bajki słyszą dopiero po raz pierwszy! Kubacki, w obecnej formie, nie powinien mieć żadnego problemu z utrzymaniem koncentracji i zaprezentowanie swojego najlepszego poziomu.

Mimo to, część osób prosi o "niepompowanie balonika". Wśród nich jest Kamil Stoch, który uważa, że cisza zdecydowanie przyda się Dawidowi. - Im mniej pytań do Dawida o sytuację, jaką mamy teraz w turnieju, tym lepiej - wyjaśniał dla "Sportowych Faktów" lider kadry Michala Dolezala.

Po trzech z czterech konkursów, liderem Turnieju Czterech Skoczni jest Dawid Kubacki, który ma dziewięć punktów przewagi nad drugim Mariusem Lindvikiem, a także wyprzedza o kilkanaście oczek kolejnych Karla Geigera i Ryoyu Kobayashiego!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze