Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: Instagram/Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

krótko i na temat

Agnieszka Radwańska nie mogła się powstrzymać. Wystarczyło jedno słowo, tak gratulowała Idze Świątek

2023-02-19 10:28

Agnieszka Radwańska miała wielki wkład w popularyzację tenisa w Polsce i z pewnością z tych podwalin korzysta teraz Iga Świątek. Obie wybitne tenisistki minęły się w cyklu WTA, ale nie raz już współpracowały. Radwańska na bieżąco śledzi poczynania swojej młodszej koleżanki i stara się zawsze pogratulować jej kolejnych sukcesów. Nie inaczej było teraz, gdy Świątek obroniła tytuł w turnieju w Dosze.

Agnieszka Radwańska i Iga Świątek dosłownie minęły się w cyklu WTA. Iga Świątek debiutowała w tourze w 2019 roku, natomiast Agnieszka Radwańska ogłosiła koniec kariery w listopadzie 2018 roku. Wielu fanów było przekonanych, że długo przyjdzie nam czekać na drugą taką zawodniczkę – starsza z sióstr Radwańskich wygrała 20 turniejów WTA, wygrała Turniej Masters oraz dotarła do finału Wimbledonu. Szybko jednak okazało się, że Iga Świątek ma wszystko, by nie tylko wyrównać jej osiągnięcia, ale i daleko je przebić, co w zasadzie w dużym stopniu już się jej udało – wygrała trzy turnieje wielkoszlemowe, co Radwańskiej nigdy się nie udało i jest liderką rankingu WTA („Isia” najwyżej była na 2. miejscu). Krakowianka chętnie wspiera Świątek w jej dążeniu do kolejnych sukcesów i nie inaczej było po wygraną przez 21-latkę turnieju w Dosze.

Radwańska gratuluje Świątek zwycięstwa

Iga Świątek nie zaczęła najlepiej nowego sezonu – odpadnięcie w 4. rundzie Australian Open nie tylko sprawiło, że straciła trochę punktów (w 2022 doszła do półfinału), ale i marzenia o wygraniu wszystkich szlemów (zostały jej właśnie Australian Open i Wimbledon) musi na odłożyć na później. Start w turnieju WTA 500 w Doha, gdzie broniła tytułu, wyglądał jednak tak, jakby tam zaczęła dopiero grać "na serio".

Świątek przejechała się po rywalkach – triumfowała spędzając na korcie niecałe 3 godziny, a oddała przeciwniczkom łącznie ledwie 5 gemów, co jest rekordem WTA. Oczywiście, w wyśrubowaniu go pomógł fakt, że w ćwierćfinale Świątek wygrała walkowerem – Belinda Bencić musiała wycofać się z turnieju. Tak czy inaczej, 12 triumf w karierze stał się faktem i nie mógł on nie zwrócić uwagi Agnieszki Radwańskiej, która postanowiła pogratulować Idze w mediach społecznościowych – udostępniła zdjęcie 21-latki cieszącej się z tytułu i skwitowała wszystko krótkim „Bravo!”, dopisując jeszcze „#12” oznaczające liczbę zdobytych przez raszyniankę tytułów.

Agnieszka Radwańska

i

Autor: Instagram Agnieszka Radwańska
Listen on Spreaker.
Najnowsze