Agnieszka Radwańska

i

Autor: Instagram/aradwanska Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska walnęła prosto z mostu. Tak wypowiedziała się o Świątek, szczera ocena

2022-04-06 8:30

Fani tenisa w Polsce znów mają swoje chwile chwały. Wszystko za sprawa Igi Świątek, która poczyniła kolosalne postępy i odprawia z kwitkiem kolejne rywalki. Forma młodej zawodniczki robi na świecie ogromne wrażenie i jej nazwisko przewija się przez największe media na świecie. Świątek oceniła również Agnieszka Radwańska. Krakowianka nie ma wątpliwości, co do liderki rankingu.

Już dwa lata temu podczas Roland Garros widać było, że Iga Świątek ma zadatki na tenisistkę, która będzie dominowała rywalki na korcie. Po wielkim triumfie na kortach w Paryżu Polka miała jednak wahania formy i nie zawsze prezentowała najlepszy tenis. Mimo tego potrafiła zachwycać publiczność i wygrywać ważne turnieje. Sytuacja zmieniła się w 2022 roku.

Takim samochodem jeździ Agnieszka Radwańska. Kosmiczna cena i 3,6 s do setki!

Radwańska szczerze o Świątek. Zwróciła uwagę na ważny szczegół

Od początku obecnego sezonu Świątek jest w zasadzie nie do zatrzymania. Potwierdziło się to na trzech ostatnich turniejach. Zarówno w Katarze jak i w Stanach Zjednoczonych na Indian Wells i w Miami Open Polka grała jak z nut. 20-latka gromiła kolejne rywalki i sięgała po cenne trofea. Od kilku dni jest również liderką rankingu WTA.

Popierają Putina, nie zagrają na Wimbledonie. Organizatorzy żądają od tenisistów jasnej deklaracji! Chodzi też o pieniądze

To pierwsza Polka, która może poszczycić się takim osiągnięciem. Do tej pory najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z kraju nad Wisłą była Agnieszka Radwańska. Krakowianka była drugą rakietą świata. Była tenisistka w rozmowie z TVP Sport została zapytana o ostatnie występy Świątek oraz o wyzwania jakie stoją przed jej młodszą koleżanką.

Kliknij w galerię poniżej i zobacz, jak mieszka Iga Świątek.

Sonda
Czy Iga Świątek na długo zostanie liderką światowych rankingów?

Radwańska nie ma wątpliwości co do Igi Świątek

Była zawodniczka wystawiła klarowną ocenę 20-latki i przyznała, że przy takiej dyspozycji Świątek niewiele zawodniczek może się z nią równać. - Widać, że Iga jest pewna na korcie i to jej daje przewagę. Ona gra na wysokim poziomie od początku do końca praktycznie każdy mecz. Widać, że wierzy w swoje możliwości i to jest klucz do sukcesu - oceniła Radwańska.

- Na dzisiaj nie widzę dla niej konkurencji. Są dziewczyny, które potrafią dobrze grać, ale to nadal nie poziom Igi - dodała. Radwańska zauważa, że przed Świątek nowe wyzwania, którym musi stawić czoła. - Przed nią teraz duże wyzwania, bo musi sprawdzić, jak się gra, będąc jedynką i faworytką w każdym meczu. Jeśli dalej nie będzie nic sobie z tego robiła, tak jak było do tej pory, to myślę, że nie będzie miała sobie równych - powiedziała była tenisistka.

Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze