Australian Open: Nerwy były, ale Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy!

2018-01-16 12:15

W I rundzie Australian Open Agnieszka Radwańska trafiła na Kristynę Pliskovą, siostrę bliźniaczkę innej znanej tenisistki - Karoliny Pliskovej. I Polka miała z nią sporo problemów. Po pierwszym secie wydawało się, że o awans do II rundy może być trudno, ale dwie kolejne partie padły łupem krakowianki, która po dość nerwowym meczu na koniec mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Po tym meczu można głośno odetchnąć. Przed rozpoczęciem Australian Open nie do końca wiedzieliśmy czego spodziewać się po Agnieszce Radwańskiej. Jej tegoroczne występy nie dały nam odpowiedzi na liczne pytania o jej formę, dlatego też do oceniania jej szans podczas wielkoszlemowej imprezy w Melbourne podchodziliśmy dość ostrożnie.

Szczególnie, że już w pierwszym spotkaniu trafiła na dość wymagającą rywalkę, jaką okazała się Kristyna Pliskova, siostra bliźniaczka Karoliny Pliskovej, byłej liderki rankingu WTA. I pierwszy set to była prawdziwa gehenna Radwańskiej, która zupełnie nie radziła sobie z Czeszką. 25-latka była dużo aktywniejsza od Polki, bardziej konkretna i zdecydowana, a przede wszystkim konsekwentna.

Właśnie ten konsekwencji zabrakło Isi w pierwszej partii, ale później było pod tym względem tylko lepiej. Wreszcie zaczęła żwawiej ruszać się na korcie, z jej twarzy zniknęła widoczna wcześniej rezygnacja, a kolejne uderzenia były oddawane z coraz większą wiarą w to, że uda się odwrócić losy meczu. I tak faktycznie się stało.

Po wygranej 6:3 w drugim secie trzeciego Radwańska rozpoczęła od przełamania. I później było już tylko łatwiej. Pliskova nie wygrywała swoich gemów serwisowych z taką łatwością, jak w pierwszej partii, a Polka wykorzystała słabość przeciwniczki i ostatecznie zwyciężyła ją 6:2. W II rundzie Australian Open zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko.

Agnieszka Radwańska - Kristyna Pliskova 2:6, 6:3, 6:2

Australian Open: Drabinka turnieju kobiet [WYNIKI]