Daniił Miedwiediew

Autor: EastNews Daniił Miedwiediew

Daniił Miedwiediew wpadł w szał. Mogło to go kosztować fortunę

2021-08-22 18:38

Przez chwilę puściły nerwy Daniiłowi Miedwiediewowi. Rosyjski tenisista przegrał ze swoim rodakiem Andriejem Rublowem 6:2, 3:6, 3:6 w półfinale ATP Masters 1000 w Cincinnati, ale więcej niż o samym meczu mówiło się o wybryku wicelidera światowego rankingu ATP. Mógł spowodować koszty idące w kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie tak miało się skończyć to spotkanie. Miedwiediem zaczął rywalizację z Rublowem od pewnie wygranej partii, ale kilka minut po zwycięskim secie stracił kontrolę nad sobą. W drugiej odsłonie spotkania, przy remisie 1:1 w gemach, Miedwiediew gonił za piłką, po drodze zahaczając kamerę telewizyjną. Rosjanin z impetem wpadł w ciężki sprzęt i mocno się wkurzył. Szybko skierował złość na sędziego, każąc mu przestawić kamerę. – Zabierz to stąd. Prawie złamałem sobie rękę – powtarzał do znudzenia.

Agnieszka Radwańska wygięta jak kocica. Ponętne zdjęcie, fani nie mogli się powstrzymać

Arbiter szybko wytłumaczył Miedwiediewowi, że nie może wiele wskórać i kamera została. Zanim powiedział te słowa, to z bliska zobaczył, jak Rosjanin wymierzył w kamerę soczystego kopa. Przywalił w sprzęt warty od 100 do 500 tysięcy złotych. Po całym zajściu skorzystał z przerwy medycznej, ale na szczęście obyło się bez większego urazu, zaś skończyło na zwykłym stłuczeniu.

SPRAWDŹ: Po tych słowach Rafaela Nadala fani uronili łzy. To już pewne, potwierdziło się najgorsze

Daniił Miedwiediew jednak stracił koncentrację. Do końca spotkania wygrał już tylko pięć gemów i to Rublow okazał się zwycięzcą. Zniesmaczony Miedwiediew po spotkaniu zignorował dziennikarzy. Rublow (który pierwszy raz w karierze ograł Miedwiediewa) w finale turnieju zmierzy się z Alexandrem Zverevem.