Karolina Woźniacka, tenis

Autor: East News Karolina Woźniacka

Karolina Woźniacka wygrała Australian Open! Zamęczyła Simonę Halep!

2018-01-27 13:25

Karolina Woźniacka wygrała Australian Open! Po blisko trzech godzinach morderczej i pełnej zwrotów akcji walki mająca polskie korzenie Dunka pokonała 7:6(2), 3:6, 6:4 Rumunkę Simonę Halep. To jej pierwszy wielkoszlemowy triumf w karierze. W nagrodę zgarnęła okazały puchar, czek na 4 mln dolarów australijskich (10,8 mln złotych), a w poniedziałek po sześciu latach przerwy znów wskoczy na fotel liderki rankingu WTA. Poniżej relacja na żywo z pasjonującego finału.

Finał Australian Open nie rozczarował. Karolina Woźniacka i Simona Halep walczyły wspaniale, a w trzecim secie inicjatywa przechodziła co chwilę z rąk do rąk. W końcu znana z żelaznej kondycji Dunka przypieczętowała wygraną. Lepiej zniosła trudy tej morderczej walki. Panie biegały po korcie w straszliwym upale, a ponieważ obie słyną z genialnej gry w defensywie, mecz obfitował w długie wymiany. W końcu to zmęczona Halep nie wytrzymała. Wpakowała piłkę w siatkę. Szczęśliwa Woźniacka padła na kort. Wreszcie doczekała się pierwszego wielkoszlemowego triumfu w karierze.

Woźniacka w II rundzie była już prawie za burtą Australian Open. Przegrywała 3:6, 6:2, 1:5 w starciu z Chorwatką Janą Fett. Obroniła dwie piłki meczowe, a potem odrobiła straty i wygrała (3:6, 6:2, 7:5). Potem pewnie pokonywała kolejne przeszkody. Wreszcie w pasjonującym finale okazała się minimalnie lepsza od Halep, którą w poniedziałek wyprzedzi w rankingu WTA. Po raz pierwszy od 2012 roku znów będzie numerem 1.