Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Francuzi zabiorą Idze Świątek 4,5 miliona zł?! Zaskakujące fakty, wielu się zdziwi

2022-05-23 8:59

Iga Świątek meczem z Ukrainką Łesią Curenko (nr 121) rozpoczyna walkę w Roland Garros. Rywalizacja w Paryżu toczy się o ogromne pieniądze, po chudych latach spowodowanych pandemią Francuzi znów sypnęli kasą. Jeżeli Iga Świątek znów zatriumfuje nad Sekwaną, to wygra aż 2,2 mln euro, czyli ponad 10 mln zł, ale... prawie połowę z tego będzie musiała oddać. Chodzi o podatki, które we Francji w przypadku bardzo wysokich wygranych są bardzo wysokie. Jaki podatek zapłaci po Roland Garros Iga Świątek?

Iga Świątek łupi rywalki, a na jej konto spływają kolejne premie. Za wygranie turnieju w Rzymie polska tenisistka otrzymała 1,5 mln zł, dzięki czemu jeszcze przed 21. urodzinami (31 maja) przekroczyła granicę 40 mln zł uzbieranych od początku kariery z turniejowych nagród! O rekordowe pieniądze Iga Świątek walczy w Paryżu. Trzeba jednak pamiętać, że działające na wyobraźnię kibiców ogromne premie to kwoty brutto. – Wszystkie premie, które zawodniczka dostaje, są w rzeczywistości pomniejszone o podatki. W Stanach Zjednoczonych to już 30 proc., a we Francji trzeba zapłacić nawet 45 proc. podatku – zdradził niedawno w rozmowie z „Super Expressem” Tomasz Świątek, ojciec Igi. Jak wygląda system podatkowy we Francji? I jakie są premie w Roland Garros 2022? O tym przeczytasz pod galerią zdjęć Igi Świątek z lat szkolnych.

Martina Navratilova wskazuje słaby punkt w tenisie Igi Świątek! To może okazać się kluczowe, Polka będzie w opałach?!

Iga Świątek będzie musiała oddać 4,5 miliona złotych?

Iga Świątek zarabia duże pieniądze, ale płaci też ogromne podatki. Jak działa francuski fiskus w przypadku tenisistów, wyjawił też Daniił Miedwiediew, słynny rosyjski tenisista. – Jeżeli zarobisz we Francji miliony, aż 45 proc. musisz oddać w podatkach – powiedział Miedwiediew. – Najpierw płacisz 15 proc. podatku dochodowego od premii, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. We Francji jest progresywny system podatkowy i na koniec roku musisz jeszcze się rozliczyć. A do tego dochodzą jeszcze koszty podróży, zarobki trenerów itd. – narzekał Miedwiediew.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

45 proc. z 10 mln zł to aż 4,5 mln. Tyle podatku będzie musiała zapłacić Iga Świątek, jeżeli znów podbije Paryż. Na razie to takie dzielenie skóry na niedźwiedziu, a Polka z pewnością chciałaby mieć takie zmartwienie... Poniżej lista premii w turniejach singlowych Roland Garros 2022. Kwoty w euro.

Ile zarobiła Iga Świątek Roland Garros 2022 PREMIE Nagrody pieniężne

  • I runda - 62 000 euro
  • II runda - 86 000
  • III runda - 125 800
  • IV runda - 220 000
  • 1/4 finału - 380 000
  • 1/2 finału - 600 000
  • finalistka - 1 100 000
  • zwycięstwo - 2 200 000
Tim Henman o Idze Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze