Jan Zieliński

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Jan Zieliński

Wielkie osiągnięcie

Gigantyczny sukces Polaka! Jest w półfinale Australian Open. Pogrom w ćwierćfinale

2023-01-24 9:07

67 minut - tyle potrzebował duet Hugo Nys / Jan Zieliński, by awansować do półfinału deblowego turnieju Australian Open. Polak i Monakijczyk pokonał francuski duet Bonzi - Rinderknech 6:1, 6:4. Dzięki temu Polak zameldował się w półfinale imprezy.

Jan Zieliński, Hugo Nys - Benjamin Bonzi, Arthur Rinderknech 6:1, 6:4

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako pokonali Francuzów Benjamina Bonziego i Arthura Rinderknecha 6:1, 6:4 i awansowali do półfinału debla w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open w Melbourne. To największy sukces w karierze 26-letniego Polaka. Mający w dorobku dwa tytuły w grze podwójnej Zieliński (oba w Metz, w 2021 roku w parze z Hubertem Hurkaczem, a rok później z Nysem) w Wielkim Szlemie do tej pory najdalej dotarł w ubiegłorocznym US Open, kiedy z Nysem zatrzymali się na ćwierćfinale.

„Fenomenalnie!”. Agnieszka Radwańska rozpływa się nad tym, co zrobiła Magda Linette w Australian Open

Jan Zieliński w półfinale Australian Open

Ich kolejnymi rywalami będą albo rozstawieni z numerem trzecim Holender Jean-Julien Rojer i Salwadorczyk Marcelo Arevalo, którzy w 2022 roku wygrali razem French Open, albo Francuzi Jeremy Chardy i Fabrice Martin.

Wcześniej zmagania w grze podwójnej zakończyli Alicja Rosolska, w parze z Nowozelandką Erin Routliffe, oraz Magda Linette, której partnerką była Chinka Xiyu Wang. Rosolska i Zieliński odpadli również w 1. rundzie miksta; oboje grali z zagranicznymi partnerami.

Kiedy gra Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open?

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek
Super Tenis 23.01
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze