Nikola Grbić i Novaj Djoković

i

Autor: fot. Paweł Skraba/Super Express/AP Nikola Grbić i Novaj Djoković

Grbić mocno o zamieszaniu z Djokoviciem! Padają słowa o polityce i przestępcach

2022-01-17 19:35

Nowy selekcjoner reprezentacji siatkarzy w poniedziałek znalazł się w ogniu pytań polskich dziennikarzy. Nikola Grbić kilka słów poświęcił także ogromnemu zamieszaniu wokół Novaka Djokovicia, który ostatecznie został deportowany z Australii i nie powalczy o kolejny triumf na kortach w Melbourne.

Djoković, który od dawna nie krył niechęci wobec szczepień, udał się na antypody z zamiarem startu w Australian Open. Tuż przed podróżą powiadomił, że otrzymał zwolnienie medyczne, by wystąpić mimo braku obowiązkowego dla uczestników tej imprezy szczepienia przeciwko COVID-19. Po przylocie jednak dwukrotnie cofnięto mu wizę. Jego prawnicy odwoływali się - za pierwszym razem apelacja została uznana, ale w niedzielę sąd federalny jednogłośnie poparł władze Australii i ocenił ich działanie za legalne. Lider rankingu ATP musiał opuścił ten kraj.

- To jest sprawa polityczna. By wkroczyć na teren Australii potrzebujesz wizę. Przecież Djoković sam sobie nie przybił pieczątki na wymaganych dokumentach - argumentował Grbić podczas wideorozmowy z grupą polskich dziennikarzy.

Gorzkie słowa Novaka Djokovicia po wyroku sądu! Tenisista nie krył rozczarowania

Nowy trener biało-czerwonych zwrócił uwagę, że niektórzy posądzają tenisistę z Bałkanów o wywyższanie się i domaganie się specjalnego traktowania. Sam poznał zdobywcę 20 tytułów wielkoszlemowych kilkanaście lat temu i uważa, że zarzuty te są nietrafione.

- Już wtedy był w ścisłej światowej czołówce, a mimo to był normalnym i twardo stąpającym po ziemi facetem - wspominał.

Djokovicia zatrzymano na lotnisku w Melbourne, a potem umieszczono w hotelu, w którym zakwaterowane są także osoby ubiegające się o azyl.

Novak Djoković zarobił FORTUNĘ, ale żona go ogoliła! Jelena Djoković wykorzystała okazję!

- Nie zasłużył na takie traktowanie. Postąpiono z nim jak z przestępcą. Jakby zapomniano o jego zaangażowaniu w akcje charytatywne i pomoc temu krajowi. Mam wrażenie, że niektórych denerwuje to, że Novak jest Serbem i jest najlepszy. Wystarczy przypomnieć sprawę jego dyskwalifikacji podczas US Open z 2020 roku za przypadkowe uderzenie piłką sędzi liniowej. Teraz grozi mu, że może nie zostać wpuszczony przez trzy lata do Australii. Wygląda jakby wszyscy nie chcieli, aby wygrywał - podsumował Grbić.

Barbara Schett przed Australian Open: Iga Świątek jest jedną z moich trzech faworytek [WYWIAD]

Mistrz olimpijski z Sydney i brązowy medalista igrzysk z Atlanty zaznaczył, że sam nie jest antyszczepionkowcem i nie chce tworzyć teorii spiskowych.

- Ale Novak zasługuje na lepsze traktowanie. Za dużo w tym polityki. A to, co teraz mówię, to moja prywatna opinia. Każdy ma prawo do swojego zdania. Powiedziałem to jako Nikola Grbić, a nie jako szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski - podkreślił.

Nikola Grbić szczerze o Kubiaku, Heynenie, Sircim i klątwie igrzysk [WYWIAD]

Sonda
Jesteś zwolennikiem szczepień przeciw Covid-19?
Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze