Autor: AP Iga Świątek - Jekaterina Aleksandrowa WYNIK Relacja NA ŻYWO Pierwszy set dla Rosjanki! Miami Open

Miami Open 2024

Bezradna Iga Świątek rozbita przez Aleksandrową w Miami Open! Do tego to łapanie się za łokieć [WIDEO]

2024-03-26 3:23

Iga Świątek po bardzo słabej grze przegrała 4:6, 2:6 z Jekateriną Aleksandrową i odpadła z Miami Open już w 4. rundzie. Polka od początku dała się zdominować znakomicie dysponowanej Rosjance. Wyglądała na zmęczoną i rozkojarzoną. Zupełnie nie potrafiła złapać rytmu gry i przeciwstawić się agresywnie grającej i wywierającej presję rywalce. Do tego kibiców mogły zaniepokoić obrazki w przerwie między gemami, kiedy Iga Świątek łapała się za łokieć, tak jakby coś ją bolało. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Aleksandrowa dzisiaj w Miami Open.

Iga Świątek gra z Jekateriną Aleksandrową w 4. rundzie Miami Open 2024, do której awansowała po bardzo ciężkim boju i zwycięstwie 6:7, 6:4, 6:4 nad Czeszką Lindą Noskovą. Rosjanka ograła 6:4, 3:6, 6:3 swoją rodaczkę Anastazję Pawluczenkową. Iga Świątek miała mało czasu na odpoczynek i regenerację. Mecz z Aleksandrową gra niespełna dobę po zakończeniu ciężkiego trzysetowego boju, który kosztował ją dużo sił i mnóstwo nerwów.

Iga Świątek - Aleksandrowa Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu Miami Open

Iga Świątek i Jekaterina Aleksandrowa znają się dobrze. W Miami Open Polka i mieszkająca w Czechach rosyjska tenisistka grały ze sobą już cztery razy i dwa z tych spotkań były niesamowitymi bitwami, które kibice liderki rankingu pamiętają doskonale. Bilans tej rywalizacji to 3-1 dla Polki. - To bardzo wymagająca przeciwniczka - komentuje Polka. Zaczęło się od zwycięstwa Rosjanki 6:4, 6:2 w rozgrywanym w pandemicznej bańce turnieju WTA w Melbourne na początku 2021 r. Potem Świątek stoczyła niesamowity bój z Aleksandrową w Ostrawie w 2022 r. Przeziębiona Polka wygrała 7:6, 2:6, 6:4. Potem Iga ograła Rosjankę 6:4, 6:7, 6:3 w Madrycie w 2023 r. i ten mecz też był niezwykle emocjonujący. Ostatnio Świątek wygrała wyraźnie 6:1, 6:4 w Dausze, gdzie zawsze grało jej się świetnie. Aleksandrowa prezentuje agresywny tenis, uderza piłki mocno i płasko, bardzo mocno serwuje i returnuje.

Świątek - Aleksandrowa WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Miami Open

Mecz Iga Świątek - Jekaterina Aleksandrowa w 4. rundzie Miami Open zostanie rozegrany w nocy z poniedziałku na wtorek 25/26 marca 2024. Początek meczu Świątek - Aleksandrowa po godzinie 1.30 polskiego czasu (nie wcześniej, drugi mecz od godz. 24).

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?