Autor: AP Iga Świątek - Caroline Garcia RELACJA NA ŻYWO Polka wygrała pierwszego seta! Dubaj Świątek - Garcia NA ŻYWO WYNIK

Polka wraca do gry

Iga Świątek zaczęła występ w Dubaju od zwycięstwa! Caroline Garcia pokonana w dwóch setach!

2022-12-19 17:32

Iga Świątek walczy w Dubaju w pokazowym turnieju World Tennis League i zaczęła od zwycięstwa. Polka pokonała 6:3, 6:4 Francuzkę Caroline Garcię (nr 4 WTA) i - co najważniejsze - zaprezentowała się bardzo dobrze, pokazując, że jest wysokiej formie. Dla Igi Świątek występ w Dubaju to ważny sprawdzian w czasie przygotowań do nowego sezonu. Przed nią pojedynki z Aryną Sabalenką i Anett Kontaveit. Poniżej nasza relację na żywo, wynik meczu Świątek - Garcia dzisiaj w Dubaju 19 grudnia 2022.

Iga Świątek - Caroline Garcia RELACJA NA ŻYWO Dubaj  Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj 19.12

Iga Świątek kontra Caroline Garcia w Dubaju - już pierwszy mecz Polki po zimowej przerwie będzie z rywalką z najwyższej półki. Liderka rankingu WTA zaczyna dziś walkę w Dubaju. To rozgrywki World Tennis League czyli Światowa Liga Tenisa. Francuzka Caroline Garcia zajmuje 4. miejsce w rankingu. Drugą połowę poprzedniego sezonu miała bardzo udaną, a na koniec wygrała WTA Finals w Teksasie. Jak zaprezentuje się Iga Świątek w Dubaju? Śledź naszą relację na żywo i wynik meczu Świątek - Garcia dzisiaj.

Iga Świątek - Garcia NA ŻYWO RELACJA LIVE World Tennis League w Dubaju 19 grudnia 2022

Iga Świątek i Caroline Garcia w poprzednim sezonie grały ze sobą dwa razy. Francuzka jest jedną z nielicznych tenisistek, które pokonały polską dominatorkę w 2022 r. Iga Świątek na koniec sezonu pokonała Caroline Garcie 6:3, 6:2 w WTA Finals, rewanżując się Francuzcę za porażkę z końcówki lipca w Warszawie, gdzie przegrała na mączce 1:6, 6:1, 4:6. - To niesamowite jak Iga ślizga się na korcie. Masz wrażenie, że kryje nie jeden kort ale dwa! - zachwycała się Caroline Garcia grą Igi Świątek. - U kobiet takie świetne poruszanie się po korcie jest bardzo rzadkie. Nawet u mężczyzn mało kto tak robi - dodała Francuzka, której najważniejsze atuty to potężny serwis i znakomity agresywny return. Garcia wchodzi głęboko w kort, atakując serwisy rywalek. Jest też znakomitą deblistką, więc świetnie czuje się przy siatce.

Iga Świątek - Garcia WYNIK NA ŻYWO Dubaj Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj w Dubaju 19.12

Iga Świątek w pokazowym turnieju Światowej Ligi Tenisa w Dubaju zagra z wielkimi gwiazdami. To drużynowe rozgrywki, w których wystąpią zarówno kobiety jak i mężczyźni, m.in. Novak Djoković. Polkę czekają pojedynki z Caroline Garcią, Anet Kontaveit i Aryną Sabalenką, więc z bardzo wymagającymi rywalkami. Skąd decyzja o wzięciu udziału w tych zawodach? - Patrzyliśmy po prostu na to, czy dobrze się to wpisuje w okres przygotowawczy. Trener uznał, że jak najbardziej ma to sens jeśli chodzi o szkolenie i to, żebym zagrała kilka takich meczów sprawdzianów przed sezonem - wyjaśniła Iga Świątek. - Zgodziliśmy się na to wspólnie, a mi podoba się też system rozgrywek i chciałabym zobaczyć, jak sama się w nim odnajdę. Myślę, że branie udziału w takich inicjatywach jest też dobre jeżeli chodzi o urozmaicanie trochę tenisa i pokazanie go z innej strony - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek - Caroline Garcia NA ŻYWO Dubaj Iga Świątek RELACJA LIVE WYNIK ONLINE

Mecz Iga Świątek - Caroline Garcie w World Tennis League w Dubaju zaplanowano na poniedziałek 19 grudnia 2022. Początek meczu Świątek - Garcia ok. godziny 16.30 polskiego czasu (drugi mecz od godz. 15). Porta Sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Iga Świątek - Caroline Garcia w Dubaju.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!