Iga Świątek

i

Autor: Peter Menzel flickr.com Iga Świątek

Iga Świątek gorsza tylko od sióstr Williams. Oszałamiający wynik polskiej zawodniczki

2022-04-21 20:06

Iga Świątek przedłużyła swoją serię zwycięstw do 20. Okazuje się, że to jeden z najlepszych wyników ostatnich lat – W XXI wieku tylko dwie zawodniczki osiągnęły taką, bądź lepszą serię będąc młodszymi od Igi Świątek. Dokonywały tego siostry Williams, jedne z najlepszych zawodniczek w historii tenisa.

Iga Świątek nie przegrała meczu od porażki z Jeleną Ostapenko podczas turnieju WTA w Dubaju. Od tamtej pory Polka wygrała 20 kolejnych spotkań, co przyniosło jej triumf w trzech kolejnych turniejach WTA 1000 – w Dosze, Indian Wells oraz Miami. Do tego 20-latka wygrała dwa mecze w turnieju reprezentacyjnym Billie Jean King Cup, oraz jeden mecz w turnieju WTA w Stuttgarcie. To ostatnie zwycięstwo, z Evą Lys 6:1, 6:1 sprawiło, że Iga Świątek przekroczyła kolejną barierę. Było to jej 20. zwycięstwo z rzędu, co oznacza, że stała się trzecią najmłodszą zawodniczką od 2000 roku, która zanotowała serię 20 lub więcej zwycięstw.

Iga Świątek już tego nie kryje. Bardzo potrzebuje swojego psychologa, prawda wyszła na jaw

Iga Świątek znów imponuje. Lepsze tylko siostry Williams

 Co ciekawe najlepszą serią może pochwalić się mniej utytułowana z sióstr Williams, Venus. Wygrała ona aż 35 meczów w 2000 roku. Serią 21 zwycięstw może pochwalić się natomiast Serena Williams, która dokonała tej sztuki w 2002 roku. Obie, choć także miały 20 lat, tak jak Iga Świątek, to były jednak o kilka miesięcy młodsze niż Iga Świątek.

Iga Świątek za kierownicą wypasionej fury! Okiełznała potężną bestię, jej cena zwala z nóg! [ZDJĘCIA]

Nastąpną rywalką Igi Świątek na turnieju w Stuttgarcie będzie zwyciężczyni meczu Korpatsch – Raducanu. Faworytką tego spotkania jest 12. na świecie Raducanu, która w ubiegłym roku sprawiła sensację, wygrywając US Open.

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Najnowsze