Iga Świątek oddała ogromną kasę! Wspaniały gest polskiej tenisistki!

i

Autor: AP Iga Świątek oddała ogromną kasę! Wspaniały gest polskiej tenisistki!

Iga Świątek oddała ogromną kasę! Wspaniały gest polskiej tenisistki!

2021-11-04 8:46

Iga Świątek dotarła właśnie do Guadalajary, gdzie od 10 listopada ósemka najlepszych tenisistek na świecie walczyć będzie w WTA Finals. Polka podzieliła się też z fanami wspaniałą wiadomością. Iga Świątek poinformowała w mediach społecznościowych, że wsparła dwie fundacje kwotą w sumie 200 tysięcy złotych. Trzy tygodnie temu tenisowa gwiazda z Raszyna poinformowała w czasie konferencji prasowej po wygranym meczu w Indian Wells, że aż 50 tysięcy dolarów (200 tysięcy złotych) z zarobionych w turnieju premii przekaże na walkę z chorobami psychicznymi. Jednocześnie poprosiła kibiców o pomoc w wyborze konkretnych fundacji. Teraz Iga Świątek ogłosiła, do kogo trafią pieniądze.

Iga Świątek stale współpracuje w psychologiem i na każdym kroku podkreśla, jak ważne dla niej jest dbanie o mentalną stronę jej tenisa. Po efektownym zwycięstwie 6:1, 6:0 nad Weroniką Kudermietową w Indian Wells ogłosiła, że przekazuje 50 tys. dolarów na walkę ze zdrowiem psychicznym. - Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego - poinformowała Iga Świątek - Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia - dodała wtedy Iga Świątek.

ZOBACZ: NAJSEKSOWNIEJSZA tenisistka na świecie zachwycona Igą Świątek! ZDJĘCIA

Teraz Iga Świątek ogłosiła, gdzie konkretnie trafią przekazane przez nią pieniądze. Wybrała dwie organizacje - Fundację Słonie na Balkonie i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wyjaśniła też dokładnie, jak zostaną wykorzystane pieniądze. - Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna... Decyzja była spontaniczna - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ważna dla mnie wygrana, urodziny Darii i rocznica finału French Open, który zmienił moje życie - to wszystko się na nią złożyło. O pomoc poprosiłam też Was. 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią 2 organizacje charytatywne - naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji - napisała Iga Świątek, ogłaszając swoją decyzje. - Skontaktowaliśmy się z fundacjami, aby wyznaczyć konkretne cele, które wesprą te środki. W obu przypadkach okazało się, że nigdy nie było takiego zapotrzebowania na specjalistyczną terapię dzieci i młodzieży. Słonie na balkonie z wykorzystaniem tych środków od drugiej połowy listopada uruchomią dodatkowe dyżury psychologów, aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią. Kwota zabezpieczy też stałą roczną terapię dla 40 dzieci w kryzysie psychicznym. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą - dodała tenisistka, dziękując kibicom za pomoc w dokonaniu wyboru. - Liczę, że jeszcze nie raz zrobimy razem coś dobrego. Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej - możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych lub udostępnić u siebie post z social mediów danej inicjatywy. Razem mamy wpływ - dodała Iga Świątek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze