O której gra Iga Świątek z Osorio 2. runda Australian Open KIEDY gra Iga Świątek? Polka kolejny mecz gra dzisiaj w nocy!

i

Autor: AP O której gra Iga Świątek z Osorio 2. runda Australian Open KIEDY gra Iga Świątek? Polka kolejny mecz gra dzisiaj w nocy!

Australian Open 2023

O której gra Iga Świątek z Osorio Australian Open 2. runda KIEDY gra Iga Świątek? Polka kolejny mecz gra dzisiaj w nocy!

2023-01-17 21:00

Iga Świątek - Osorio O której godzinie gra Iga Świątek jutro Australian Open 2. runda KIEDY gra Iga Świątek następny mecz zagra dzisiaj w nocy z Camilą Osorio. Organizatorzy AO 2023 podali PLAN GIER na jutro i mamy niestety fatalne wiadomości dla polskich kibiców, bo liderka rankingu zagra w samym środku nocy. Polka zameldowała się w 2. rundzie po ciężkiej walce z potężnie zbudowaną rywalką, a teraz czeka ją zupełnie inne spotkanie. Filigranowa Kolumbijka Osorio (nr 84) ma 170 cm wzrostu i gra bardziej techniczny tenis. To pierwszy mecz Świątek z Osorio. Sprawdź, o której gra Iga Świątek w 2. rundzie Australian Open kiedy gra Iga Świątek AO 2023 II runda.

Spis treści

Iga Świątek w II rundzie Australian Open 2023 zagra z z Kolumbijką Camilą Osorio (nr 84). Jest PLAN GIER na środę i nie mamy dobrych wiadomości dla polskich kibiców. Mecz Świątek - Osorio zacznie się o godzinie 1 w nocy polskiego czasu (noc z wtorku na środę). To pierwszy mecz na Rod Laver Arena, głównej arenie. Jest tam dach i to akurat dobra wiadomość, bo w Melbourne znów ma lać deszcz. Poniżej więcej informacji.

O której gra Iga Świątek 2. runda Australian Open Iga Świątek - Osorio KIEDY Iga Świątek kolejny mecz

Iga Świątek po raz pierwszy zagra z Gabrielą Osorio. 21-letnia Kolumbijka gra zupełnie inaczej niż Jule Niemeier, rywalka Polki w I rundzie. Osorio ma skromne warunki fizyczne (170 cm), nadrabia je solidnością i dużą różnorodnością zagrań, bardzo dobrze porusza się po korcie. Tak jak Iga Świątek uczyła się grać w tenisa głównie na mączce, ale na kortach twardych też spisuje się bardzo dobrze. Jako nastolatka wygrała juniorski US Open. W I rundzie Australian Open Camila Osorio ograła 6:4, 6:1 Węgierkę Pannę Udvardy.

Iga Świątek - Osorio O której godzinie gra Iga Świątek Australian Open KIEDY gra Iga Świątek 2. runda

Iga Świątek w I rundzie Australian Open pokonała 6:4, 7:5 Niemkę Jule Niemeier. Liderka rankingu WTA przegrywała w drugiej partii 3:5, ale zdołała odrobić straty i przypieczętować zwycięstwo. – To był pierwszy mecz w Szlemie, a te zawsze są ciężkie, a z Jule nigdy nie jest łatwo. Cieszę się, że pod koniec drugiego seta udało mi się podnieść poziom koncentracji oraz intensywności gry i wygrać w dwóch setach – stwierdziła Iga Świątek, która za awans do II rundy AO zarobiła duże pieniądze. Camila Osorio w I rundzie ograła 6:4, 6:1 Węgierkę Pannę Udvardy.

KIEDY gra Iga Świątek 2. rundzie Australian Open O której gra Iga Świątek z Osorio II runda AO 2023

Iga Świątek w meczu Camilą Osorio w II rundzie Australian Open będzie oczywiście zdecydowaną faworytką, ale przed tym meczem zwierzyła się, że ta rola potrafi być bardzo dużym obciążeniem. – Mam wrażenie, że ludzie zapominają, że jesteśmy ludźmi. Patrzą na liczby oraz statystyki i traktują cię jak robota do wygrywania – powiedziała liderka rankingu, która temu doszła w Melbourne do półfinału, a to był dopiero zwiastun spektakularnej eksplozji formy. – Na pewno czuję te oczekiwania, ludzie jako pewnik biorą moje zwycięstwa w pierwszych rundach, a to nie zawsze jest łatwe. Każdy mecz to inna historia i musisz naprawdę ciężko pracować, żeby wygrać – stwierdziła Iga Świątek. – Oczekiwania są większe, ale wiem, że mogę nad tym popracować. Chciałabym tylko, żeby wszyscy zrozumieli trochę lepiej, jak to jest rywalizować praktycznie w każdym tygodniu swojego życia. Patrzą na te mecze, jakby zapominając, że wciąż jesteśmy ludźmi i musimy naprawdę o wszystko walczyć. Nie traktują cię jak człowieka, ale bardziej jak robota, który musi wygrać – dodała Polka.

Iga Świątek O KTÓREJ GODZINIE gra kolejny mecz 2. runda Australian Open

Mecz Iga Świątek - Camila Osorio w II rundzie Australian Open zostanie rozegrany w środę 18 stycznia. Mecz Świątek - Osorio zacznie się o godzinie 1 w nocy polskiego czasu (noc z wtorku na środę). Transmisja TV z Australian Open 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

Super Tenis (16.01)
Najnowsze