Autor: AP Iga Świątek - Petra Martić RELACJA NA ŻYWO Polka DEMOLKA, Iga wygrała seta do zera! Iga Świątek - Martić WYNIK NA ŻYWO

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek - Petra Martić WYNIK RELACJA NA ŻYWO Polka demolka! Iga Świątek rozgromiła Chorwatkę i jest w półfinale!

2023-05-03 21:25

Iga Świątek rozbiła 6:0, 6:3 Petrę Martić w ćwierćfinale turnieju WTA w Madrycie. Pierwszy set trwał zaledwie 27 minut! To była prawdziwa demolka! W drugiej partii Chorwatka postawiła się polskiej dominatorce, ale kiedy Iga Świątek znów w swoim stylu jeszcze bardziej podkręciła tempo, Martić musiała skapitulować. Rywalką naszej gwiazdy w półfinale będzie jutro wieczorem Rosjanka Weronika Kudermietowa. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Martić dzisiaj w Madrycie.

Na żywo

Iga Świątek - Petra Martić

6:0, 6:3

JAZDAAAA!!!!!! Iga Świątek pokonała Petrę Martić 6:0, 6:3 i jutro wieczorem zagra w półfinale turnieju WTA w Madrycie!

40-15 PIŁKI MECZOWE

30-15 Mocny return Chorwatki

30-0 Teraz Martić zagrała ramą rakiety, daleko w aut

6:0, 5:3

Gem Martić. Chorwatka wygrała go szybko i do zera. Za chwilę Iga będzie serwować po zwycięstwo i awans do półfinału, w którym czeka Weronika Kudermietowa

0-40 As serwisowy Martić

0-30 Iga minimalnie przestrzeliła, celowała w boczną linię

6:0, 5:2

Gem Świątek. A Świątek Iga śmiga i śmiga. Polka zgrania kolejnego gema. Musiała w nim odrabiać straty, ale poradziła sobie w znakomitym stylu. Jeszcze jednego gema potrzebuje

40-30 Znów zabójczy top-spinowy forhend Igi. Piłka tak wysoko odbiła się od kortu, że rywalka mimo słusznego wzrostu nie dała rady odegrać

30-30 Mocne uderzenie Polki, rywalka odegrała w aut

15-30 Iga zagrała ramą rakiety, daleko w aut

15-15 Chorwatka popisała się teraz dobrym i zaskakującym skrótem. Nawet szybka jak puma Iga nie zdążyła do piłki

6:0, 4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga przełamuje podanie rywalki i jest już bardzo blisko awansu do półfinału.

40-30 Polka ma breakpointa po znakomitym returnie

30-30 Teraz Iga mocnym forhendem wymusiła błąd rywalki

15-30 Mocny forhend Martić po dobrym serwisie

6:0, 3:2

Gem Świątek. Chorwatka podniosła wyraźnie swój poziom, ale Iga też nie zwalnia tempa. Gem wygrany przez Polkę do 30. Na koniec pewny forhend w otwarty już kort

40-30 Martić popisała się ładnym stop-volleyem, pięknie zgasiła na rakiecie piłkę przy siatce

40-15 Precyzyjne uderzenie Igi

30-15 Martić popisała się dobrym returnem, ale kolejną piłkę już popsuła

6:0, 2:2

Gem Martić. Na koniec mocny serwis Chorwatki, która bardzo pewnie obroniła podanie. Gem do 15. Mecz się wyrównał

15-40 Błąd Polki

15-30 Martić gra coraz lepiej i trzeba zachować czujność

6:0, 2:1

Gem Świątek. Polka wygrała go do zera. Na koniec posłała asa. Wcelowała w sam narożnik kara serwisowego

40-0 Mocny serwis dwukrotnej mistrzyni Roland Garros

30-0 Mordercze top-spinowe forhendy Igi. Wysoki kozioł piłek sprawił tak duże problemy rywalce, że w końcu popełniła błąd

6:0, 1:1

Gem Martić. Chorwatka grała teraz dużo lepiej i zdołała zgarnąć pierwszego dzisiaj gema. Głośna owacja hiszpańskich kibiców, zachęcają Martić do walki

30-30 Martić ruszyła odważnie do siatki, ale Iga skarciła ją pięknym minięciem

15-30 A teraz efektowny forhend Martić

15-15 Dobry serwis Chorwatki

6:0, 1:0

Gem Świątek. Polka wygrywa siódmego gema z rzędu. Jej przewaga topniała, ale na koniec był pewny wygrywający serwis naszej gwiazdy

Było 40-0, ale jest już 40-30 po dwóch ładnych akcjach Chorwatki

40-0 dla Polki. Demolki ciąg dalszy...

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

Pierwszy set trwał zaledwie 27 minut

6:0

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK! POLKA DEMOLKA! Iga wygrywa pierwszego seta 6:0! Petra Martić jest tak bezradna, że aż nam jej trochę żal. Ale tylko trochę...

40-0 PIŁKI SETOWE

30-0 Jak nie idzie, to nie idzie... Martić celowała w narożnik kortu, ale minimalnie spudłowała

A w takim stroju gra dziś Iga

5:0

Gem Świątek. Polka zgarnia kolejnego gema mimo dwóch podwójnych błędów serwisowych. Chorwatka wciąż bezradna

30-30 I znów podwójny błąd Polki. Koncentracja chyba lekko uciekła...

30-15 Podwójny błąd serwisowy Igi Świątek

30-0 Iga podkręca tempo i dla Chorwatki robi się po postu za szybko. Spóźnia się do uderzeń i psuje

4:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Przewaga Polki rośnie, a Chorwatka gubi się coraz bardziej. Serwis miał być jej atutem, ale Iga bezlitośnie nęka ją returnami

40-15 Iga znów niemiłosiernie przegoniła rywalkę po korcie. Na koniec mocny forhend Polki. Są breakpointy

30-15 Dobry return naszej gwiazdy

15-15 Podwójny błąd serwisowy Martić. Chorwatka wciąż gra nerwowo

3:0

Gem Świątek. Polka broniła w nim breakpointa, ale opanowała sytuację. Po grze na przewagi zgarnęła trzeciego gema. Na koniec w ostatniej wymianie pięknie przegoniła rywalkę po korcie, po czym skończyła punkt pewnym uderzeniem

40-40 Chorwatka wyrzuciła za końcową linię po szybkiej wymianie

30-40 Iga broni breakpointa po precyzyjnym i mocnym returnie rywalki

30-30 Teraz Polka przestrzeliła z bekhendu

30-0 Iga odegrała przytomnie po głębokim returnie rywalki. Zaskoczona Chorwatka wpakowała piłkę w siatkę

2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Na koniec potężny forhend Polki i bojowy okrzyk "JAZDA". Iga wygrała gema do zera przy podaniu Chorwatki. Świątek od początku bardzo agresywna, a Martić gra nerwowo

40-0 Podwójny błąd serwisowy Martić. Polka ma trzy szanse na przełamanie

15-0 Chorwatka przestrzeliła z forhendu. Martić często go obiega, dużo pewniej czuje się, grając forhendy niż bekhendy. Iga powinna to wykorzystać

1:0

Gem Świątek. Wygrany przez serwującą Polkę do 30. Dość pewne otwarcie tego meczu, obie panie błysnęły udanymi akcjami

40-30 Iga miała inicjatywę w wymianie, ale rywalka błysnęła dobrą pracą w defensywie. Polka popełniła błąd

Sędzią głównym jest słynny Kader Nouni

Na trybunach Manolo Santana Stadium powiewają biało-czerwone flagi. Na wsparcie polskich kibiców Iga zawsze może liczyć

Iga Świątek i Petra Martić właśnie pojawiły się na korcie!

A tak przed meczem rozgrzewa się Iga Świątek. Tradycyjne ćwiczenia z Maciejem Ryszczukiem

Kilka lat temu trenerką Petry Martić była Polka - Sandra Zaniewska. W rozmowie z Canal+ Sport przed tym meczem stwierdziła, że Igę czeka dzisiaj bardzo ciężkie spotkanie. Czy tak rzeczywiście będzie? Początek meczu już za chwilę

Petra Martić bardzo odważnie wypowiadała się przed meczem z Igą Świątek. Bije od niej duża pewność siebie. TUTAJ WYPOWIEDZI CHORWATKI

Trening Igi Świątek przed dzisiejszym ćwierćfinałem

Na lepszą z pary Iga Świątek - Petra Martić czeka już w półfinale Weronika Kudermietowa, która pokonała 6:4, 0:6, 6:4 Jessicę Pegulę. Jeżeli Polka dziś wygra, to w półfinale zagra już jutro ok. godziny 21.30-22.00

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Petra Martić w 1/4 finału turnieju WTA w Madrycie. Początek meczu po godzinie 20

Iga Świątek - Martić RELACJA NA ŻYWO WTA Madryt Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj 3.05.2023

Iga Świątek gra z Petrą Martić w ćwierćfinale turnieju WTA w Madrycie. Liderka rankingu WTA po raz pierwszy w karierze walczy w 1/4 finału tego turnieju. Rywalką Polki jest Chorwatka Petrą Martić. Świątek i Martić trenowały już razem w Madrycie, zaraz po przylocie liderki rankingu do stolicy Hiszpanii. Teraz powalczą o półfinał na Manolo Santana Stadium, głównej arenie. - Zobaczymy jakie od tego zrobiłyśmy postępy w czasie turnieju - uśmiecha się Iga Świątek. - To bardzo doświadczona zawodniczka, potrafi grać naprawdę dobrze na mączce. Ćwierćfinały nigdy nie są łatwe. Dlatego postaram się cieszyć dniem wolnym, a potem dobrze przygotuje się do tego meczu - dodała Polka, która nie broni żadnych punktów, bo rok temu wycofała się z turnieju w Madrycie. Iga Świątek zarobiła już w La Caja Magica bardzo dużo pieniędzy.

Iga Świątek - Petra Martić NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Madryt Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek i Petra Martić dwa lata temu zagrały ze sobą w Indian Wells i był to ich jedyny oficjalny pojedynek. Polka pokonała łatwo Chorwatkę 6:1, 6:3. Martić ma 32 lata i 181 cm wzrostu. Kilka lat temu jej trenerką była Polka Sandra Zaniewska. Atutem wysokiej tenisistki jest bardzo mocny serwis. Awans do ćwierćfinału wywalczyła po zwycięstwie (6:3, 7:6) nad Barborą Krejcikovą. Świetnie w tym meczu serwowała i returnowała. Często skracała wymiany, atakując przy siatce. - Czuję, że od początku sezonu powoli grałem coraz lepiej. W ciągu ostatnich kilku tygodni moja gra naprawdę znacznie się poprawiła. Miałam tylko nadzieję, że wszystko zbierze się do kupy. Naprawdę kocham Madryt. Dlatego bardzo się cieszę, że tak się stało właśnie tutaj - powiedziała Martić.

Iga Świątek - Martić WYNIK NA ŻYWO WTA Madryt Iga Świątek mecz dzisiaj RELACJA LIVE

Iga Świątek i Petra Martić zagrają dzisiaj po godzinie 20. - Znów zagram z mistrzynią Szlema i to mistrzynią z mączki. Nie mam nic do stracenia - uśmiecha się przed meczem z Polką Chorwatka, która w poprzedniej rundzie ograła Barborę Krejcikovą czyli mistrzynię Roland Garros 2021. Teraz zagra z Iga Świątek, mistrzynią Roland Garros 2020 i 2022.  Staram się nie myśleć o moim przeciwniczce, skupiając się na swojej grze i jak dotąd to działa. Zobaczmy - dodała Petra Martić. Iga Świątek w Madrycie do tej pory nie odnosiła znaczących sukcesów. Polka wygrała już po dwa razy Roland Garros (2020, 2022), Rzym (2021, 2022) i Stuttgart (2021, 2022) czyli prawie wszystkie duże turnieje rozgrywane na mączce. Wyjątkiem jest właśnie Madryt, w którym nasza gwiazda zagrała tylko raz (porażka z A. Barty w 1/8 finału w 2021 r.).

WTA Madryt: Iga Świątek - Petra Martić RELACJA NA ŻYWO ONLINE WYNIK meczu w Madrycie

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Madrycie po ciężkiej bitwie z Jekateriną Aleksandrową (6:4, 6:7, 6:3). Polka wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła wysoko, potem miała piłkę meczową. Niestety nie wykorzystała jej. Rosjanka doprowadziła do tie-breaka, w którym fenomenalnie serwowała. Na szczęście w trzecim secie Iga Świątek znów pokazała mentalną moc. Podkręciła tempo i zdominowała słabnącą rywalkę. - To nie był łatwy mecz – stwierdziła po meczu Świątek. - W drugim secie miałam przewagę i ją straciłam, więc na pewno nie było łatwo, ale jestem całkiem szczęśliwa, że mogłam zresetować się w trzecim. Byłam gotowa i skoncentrowana, dość wcześnie udało mi się ją przełamać, więc ogólnie jestem zadowolona z występu - dodała Polka.

Iga Świątek - Martić RELACJA LIVE ONLINE WTA Madryt Iga Świątek mecz dzisiaj WYNIK NA ŻYWO

Mecz Iga Świątek - Petra Martić w 1/4 finału turnieju WTA w Madrycie zostanie rozegrany w środę 3 maja 2023 r. Początek meczu Świątek - Martić po godzinie 20. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Martić.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!