Autor: AP Iga Świątek - Aleksandrowa RELACJA NA ŻYWO Polka wypuściła zwycięstwo z rąk, trwa trzeci set! WTA Madryt Iga Świątek - Aleksandrowa WYNIK NA ŻYWO

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek - Aleksandrowa WYNIK RELACJA NA ŻYWO! Nocny horror Igi Świątek w Madrycie! Aleksandrowa pokonana po trzech setach!

2023-05-02 1:25

Iga Świątek - Aleksandrowa RELACJA NA ŻYWO. Iga Świątek pokonała Jekaterinę Aleksandrową 6:4, 6:7, 6:3 i po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Madrycie. Ależ to były emocje! Polka wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła wysoko, potem miała piłkę meczową. Niestety nie wykorzystała jej. Rosjanka Aleksandrowa doprowadziła do tie-breaka, w którym serwowała jak maszyna. Na szczęście w trzecim secie Iga Świątek znów pokazała mentalną moc. Nie pękła, podkręciła tempo i zdominowała słabnącą rywalkę. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Aleksandrowa dzisiaj w Madrycie.

Iga Świątek - Aleksandrowa RELACJA NA ŻYWO WTA Madryt Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj 1.05.2023

Iga Świątek walczy z Jekateriną Aleksandrową (nr 17 WTA) w 4. rundzie turnieju WTA w Madrycie. Trwa nasza relacja na żywo. Polka do tej pory najdalej doszła w Madrycie do 1/8 finału (w 2021 r.), więc już wyrównała ten rezultat, a dziś może zrobić kolejny krok. Stawką meczu Świątek - Aleksandrowa jest miejsce w ćwierćfinale. - Chyba nie ma trudniejszego meczu niż pojedynek z Igą Świątek na mączce - komentowała dzisiejsze starcie Aleksandrowa, która może okazać się bardzo groźną rywalką. Rok temu tenisistka z Czelabińska pokazała, że świetnie czuje się w Madrycie. Przeszła wtedy kwalifikacje, a odpadła dopiero w półfinale po porażce z Ons Jabeur, późniejszą mistrzynią.

Iga Świątek - Aleksandrowa NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Madryt Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek i zajmująca 17. miejsce w rankingu WTA Jekaterina Aleksandrowa zagrają ze sobą po raz trzeci, a bilans tej rywalizacji jest teraz remisowy - 1-1. Po raz pierwszy walczyły na początku 2021 roku w Melbourne w poprzedzającym Australian Open turnieju WTA. Polka uległa wtedy Rosjance 4:6, 2:6. Potem był emocjonujący półfinał turnieju WTA w Ostrawie w 2022 r. Mocno przeziębiona Polka mimo problemów ze zdrowiem wygrała 7:6, 2:6, 6:4. Aleksandrowa gra bardzo agresywnie, uderza piłki mocno i płasko. Mocno serwuje. Lepiej niż na mączce zazwyczaj radzi sobie na szybkich twardych kortach. Pytanie, czy zdąży się zregenerować przed meczem z Polką. Wczoraj pokonała Chinkę Qinwen Zheng po trzech długich i zaciętych setach, a panie kończyły późno wieczorem, przed godz. 23. Rosjanka ma zatem mniej niż dobę na odpoczynek i przygotowanie się do meczu z Igą Świątek.

Iga Świątek - Aleksandrowa WYNIK NA ŻYWO WTA Madryt Iga Świątek RELACJA LIVE z meczu

Iga Świątek właśnie rozpoczęła już 57. tydzień panowania na tronie liderki rankingu WTA. Awans do 4. rundy turnieju WTA w Madrycie wywalczyła, pokonując 6:3, 6:2 leworęczną Bernardę Perę. Polka tylko na początku miała problemy z reprezentującą USA tenisistką z Chorwacji i musiała nawet odrabiać stratę przełamania. Szybko przejęła kontrolę nad przebiegiem rywalizacji, znakomicie serwując i dominując na korcie. - Nie było łatwo. Tutaj każdy mecz jest trudny - powiedziała po meczu Iga Świątek. - Cieszę się, że łapię swój rytm. Gra przeciwko leworęcznej zawodniczce nigdy nie jest łatwa. Jestem zadowolona, że zachowałam koncentrację przez cały mecz. To był całkiem solidny występ - dodała Polka.

WTA Madryt: Iga Świątek - Aleksandrowa RELACJA NA ŻYWO ONLINE WYNIK LIVE

Mecz Iga Świątek - Jekaterina Aleksandrowa w 4. rundzie turnieju WTA w Madrycie zostanie rozegrany w poniedziałek 1 maja 2023. Początek meczu Świątek - Aleksandrowa ok. godziny 21.30-22.00 (drugi mecz od godz. 20 po meczu Baez - Tsitsipas). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo meczu Świątek - Aleksandrowa.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!