Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: ART SERVICE Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

co za wyczyn

Iga Świątek pobiła rekord należący do Agnieszki Radwańskiej. Wielki pokaz siły

2023-10-03 18:50

Iga Świątek błyskawicznie wskoczyła do czołówki światowego tenisa i zdążyła się zapisać w jego historii, osiągając historyczne rezultaty. Jej wyniki w ostatnim czasie martwią jednak wielu fanów, bowiem Polka nie radzi sobie tak, jak wielu już zdążyło się przyzwyczaić, a ona sama straciła pozycję liderki rankingu WTA. Teraz nasza najlepsza zawodniczka walczy o kolejne punkty w turnieju WTA 1000 w Pekinie, a kolejne zwycięstwo pozwoliło jej przebić kolejne osiągnięcie wielkiej poprzedniczki, Agnieszki Radwańskiej.

Iga Świątek dokonała już wielu rzeczy, które zapisały się w historii tenisa, zwłaszcza tego w polskim wydaniu. Nawet Agnieszce Radwańskiej nie udało się zdobyć tytułu wielkoszlemowego, a Świątek ma ich no swoim koncie już cztery! Podobnie było z pozycją liderki rankingu WTA – w swoim najlepszym okresie w karierze „Isia” plasowała się na drugiej pozycji (choć nie zapominajmy, że ustępowała jedynie Serenie Williams, która prezentowała niewiarygodnie wysoki poziom), natomiast Iga Świątek utrzymywała się na szczycie rankingu przez 75. tygodni. Teraz Iga Świątek może pochwalić się kolejnym osiągnięciem, przebijającym te Agnieszki Radwańskiej.

Świątek znów pisze historię. Nawet Radwańska nie była tak dobra

Iga Świątek właśnie awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie, gdzie zmierzy się z... Magdą Linette! Wcześniej pokonała Sarę Sorribes Tormo i już wtedy wyrównała osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej w liczbie wygranych meczów w dwóch sezonach WTA. Zwycięstw nad Warwarą Graczewą pozwoliło jej oczywiście przebić osiągnięcie „Isi”.

Przypomnijmy, że w 2012 i 2013 roku Agnieszka Radwańska wygrała 125 meczów. Iga Świątek natomiast w 2022 i 2023 roku ma tych zwycięstw już 126, a liczba ta może jeszcze wzrosnąć – wszystko zależy od tego, jak Świątek poradzi sobie w Pekinie oraz w kończącym sezon WTA Finals.

Iga Świątek o relacjach z Aryną Sabalenką. Wywiad dla "Super Expressu"

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka
Nasi Partnerzy polecają