Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek podzieli los Naomi Osaki? Hiszpańskie media ostrzegają Polkę

2022-04-27 20:49

Iga Świątek zajmuję pierwsze miejsce światowym rankingu. Polka musiała zrezygnować z dalszego udziału w turnieju WTA w Madrycie z powodu kontuzji. Polka przez wygranie czterech turniejów z rzędu musi zregenerować ramię przed zbliżającymi się zawodami w Rzymie i do Rolanda Garrosa. Hiszpańskie media obawiają się, że Świątek podzieli los Naomi Osaki, która miała podobną serię zwycięstw.

Iga Świątek zrezygnowała z turnieju w Madrycie. Polka tłumaczy to kontuzją, która mogła się pojawić po zwycięskich czterech turniejach z rzędu. W mediach społecznościowych wytłumaczyła swoją decyzję. - Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu czterech turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami. Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i do Rolanda Garrosa - udostępniła Świątek.

Iga Świątek zabrała głos w sprawie wykluczenia Rosjan z Wimbledonu. Ważny przekaz liderki rankingu

Hiszpańskiej media, a dokładnie "AS" ostrzega polską tenisistkę przed podobną sytuację, która się przytrafiła Naomi Osace. Japonka w okresie od sierpnia 2020 do marca 2021 miała podobną serię zwycięstw co Świątek. Co w jej przypadku pogorszyło nie tylko wyniki, ale także zdrowie fizycznę oraz psychiczne. - Wpadła w spiralę złych wyników, a także serię problemów pozasportowych, które wręcz zniszczyły jej grę - przekazał hiszpański dziennik. Świątek ma przewagę nad 2. w rankingu Paulą Badosą 2136 punktów, tym samym jej pierwsze miejsce jest niezagrożone. Przed Roland Garros Polkę czeka jeszcze test podczas turnieju w Rzymie, który rozpocznie się 9 maja. 

Iga Świątek zdradziła kulisy rezygnacji z gry w Madrycie! Mówi o wielkim smutku

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!
Sonda
Czy Iga Świątek wygra turniej w Rzymie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze