Iga Świątek poznała rywalkę w II rundzie Roland Garros Z KIM gra Iga Świątek kolejny mecz w Paryżu?

i

Autor: AP Iga Świątek poznała rywalkę w II rundzie Roland Garros Z KIM gra Iga Świątek kolejny mecz w Paryżu?

Iga Świątek poznała rywalkę w II rundzie Roland Garros Z KIM gra Iga Świątek kolejny mecz w Paryżu?

2022-05-23 16:28

Iga Świątek poznała rywalkę w II rundzie Roland Garros. Polka zagra z doświadczoną Amerykanką Alison Riske (nr 43), którą w poprzednim sezonie dwa razy ograła właśnie na mączce - najpierw w Madrycie i zaraz potem w Rzymie. Rozpędzona Iga Świątek potrzebowała zaledwie 54 minut, żeby awansować do II rundy Roland Garros. - Cieszę się, że skończyłam szybko, bo może zdążymy jeszcze wyskoczyć na miasto i zobaczyć coś ciekawego w Paryżu - uśmiechała się po ostatniej piłce polska dominatorka. Iga Świątek w meczu z Amerykanką Alison Riske też będzie oczywiście murowaną faworytką.

Iga Świątek w II rundzie Roland Garros zagra z Alison Riske (nr 43). Amerykanka pokonała 6:3, 6:3 Ukrainkę Dajanę Jastremską. Wcześniej Iga Świątek rozprawiła się z inną Ukrainką Łesią Curenko, wygrywając 6:2, 6:0. W Paryżu lał długo deszcz, więc Polka zagrała pod zasuniętym dachem na Philippe-Chatrier, głównej arenie Roland Garros. Iga Świątek szybko zdominowała coraz bardziej bezradną rywalkę, wygrywając już 29. mecz z rzędu.

Iga Świątek Z KIM gra kolejny mecz Roland Garros II runda

Iga Świątek wygrała już 29 meczów z rzędu. "Ona już chyba nigdy nie przegra" - taki transparent pokazywała na trybunach w czasie popisów Igi Świątek jedna z jej fanek. - Jestem przekonana, że ta moja seria kiedyś się skończy - komentowała z uśmiechem na ustach Polka. - Po prostu staram się robić swoje i o tym nie myśleć. Koncentruję się tylko na moim tenisie, a nie na statystykach i liczbach - dodała liderka rankingu WTA, która mimo kiepskiej pogody postanowiła wykorzystać zaoszczędzony na korcie czas. - Nie miałam za dużo okazji, żeby pozwiedzać Paryż. Mimo, że ostatnie dni były deszczowe, ciemne i pochmurne, to kocham to miasto i uwielbiam tu być. Paryż ma swoją magię - podkreślała Polka.

Iga Świątek kolejna rywalka Roland Garros KIM jest Alison Riske

Iga Świątek i Alison Riske grały ze sobą dwa razy i oba te spotkania Polka wygrała. W 2021 roku nasza tenisistka pokonała Amerykankę na mączce, najpierw w Madrycie (6:1, 6:1), a potem w Rzymie (5:4 krecz Riske). Teraz Iga Świątek też będzie oczywiście faworytką. Tytułu nie obroni Czeszka Barbora Krejcikova (nr 2), która odpadła już w I rundzie.

KIEDY gra Iga Świątek Roland Garros II runda Iga Świątek

Mecz Iga Świątek - Alison Riske w II rundzie Roland Garros 2022 zostanie rozegrany najprawdopodobniej w czwartek 26 maja. Czekamy na plan gier i podamy tutaj godzinę meczu Świątek - Riske w Paryżu. Transmisje TV z Roland Garros na antenach Eurosportu 1 i 2.

Najnowsze