O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Rzym KIEDY gra Iga Świątek - Pawluczenkowa O której godzinie mecz Świątek dzisiaj w Rzymie 12.05.2023

i

Autor: AP O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Rzym KIEDY gra Iga Świątek - Pawluczenkowa O której godzinie mecz Świątek dzisiaj w Rzymie 12.05.2023

Super Iga

Iga Świątek zrobiła to wcześniej tylko dwa razy. Niesamowity wyczyn liderki WTA

2023-05-12 15:49

W super expressowym tempie Iga Świątek rozprawiła się z Anastazją Pawluczenkową, ogrywając ją 6:0, 6:0 w meczu 2. rundy turnieju w Rzymie. Liderka rankingu WTA zagrała takie spotkanie po raz trzeci w karierze. Polka w dobrym stylu rozpoczęła obronę tytułu zdobytego przed rokiem na kortach Foro Italico.

To było dwunaste zwycięstwo z rzędu Świątek w turnieju WTA1000 w Rzymie. Na pięknych kortach w stolicy Włoch wygrała dwa poprzednie turnieje i wszystko wskazuje na to, że ma ochotę na "rzymskiego hat-tricka". Zwycięstwo z Pawluczenkową było wyjątkowe, bowiem Świątek w meczu z Rosjanką nie straciła nawet gema i odprawiła ją tzw. rowerkiem.

Iga Świątek wsadziła Rosjankę na rower! Polka zlała ją 6:0, 6:0!

To był trzeci mecz w karierze polskiej zawodniczki, rozegrany w - niemal - tak perfekcyjny sposób. Świątek 6:0, 6:0 wygrywała wcześniej dwa razy: z Czeszką Karoliną Pliskovą dwa lata temu (w Rzymie) i z Rumunką Andreą Prisacariu w ubiegłorocznych kwalifikacjach do turnieju finałowego Billie Jean King Cup (w Radomiu). Piątkowy mecz na korcie centralnym w Rzymie jest trzecim "rowerkiem" Igi w zawodowej karierze.

Wielu nie da wiary, jak naprawdę wygląda dieta Kamila Stocha! Lider polskich skoczków wszystko dokładnie opisał

Świątek w trzeciej rundzie turnieju w Rzymie zmierzy się z wygraną rywalizacji Bernarda Pera (32. WTA) - Łesia Curenko (68. WTA).

Super Tenis 08.05

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Listen on Spreaker.
Najnowsze